Dodane przez admin - wt., 05/05/2020 - 10:18
Wracamy 6.05.20

Podstawowe informacje

Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Sopoteka i Filia Broadway od 6 maja 2020 r., a Filia Koc i Książka od 20 maja br., będą czynne dla Czytelników!

Niestety przyjdzie nam działać w zmienionej rzeczywistości, obwarowanej rzędem zasad, których z racji niemijającego zagrożenia epidemiologicznego zobowiązani jesteśmy przestrzegać.

Aktualna sytuacja zmusza nas do podjęcia działań, mających na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia Covid-19 w Filiach Biblioteki Sopockiej. Jedną z nich jest ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni w naszych Filiach.

W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed wirusem, prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury.

Będziemy dokładali wszelkich starań, aby nasi pracownicy i Czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco w przypadku potrzeby konieczności zmian w procedurach, będziemy reagowali natychmiast

Zbiory wypożyczone w Filiach 2, 5, 6, 8 i Minitece zostały automatycznie prolongowane do czasu otwarcia Filii, o którym niezwłocznie Państwa poinformujemy. Do Sopoteki i Broadwayu nie można zwracać książek wypożyczonych w innych Filiach: należy zaczekać ze zwrotem do momentu otwarcia właściwej Filii.

 

Koniecznym jest, aby zaplanowane przez Państwa odwiedziny w Bibliotece ograniczyć tylko do niezbędnych wizyt, których nie można rozwiązać za pomocą rozmowy telefonicznej lub przez kontakt mailowy czy na FB, tj. zwrot i wypożyczenie zbiorów.

Ze względu na szereg ograniczeń, prosimy, by KAŻDĄ WIZYTĘ UMAWIAĆ TELEFONICZNIE (przygotuj swój numer Karty Czytelnika).

Bardzo prosimy też o przygotowanie trzech tytułów, które będą chcieli Państwo ODEBRAĆ, by bibliotekarze wcześniej mogli przygotować je do drogi, a tym samym skrócić Państwa wizytę w naszych placówkach. Pomocny będzie w tym nasz katalog, który znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej mbp.sopot.pl.

 

Ważne jest, byśmy wszyscy trzymali się kilku prostych zasad.

Zasady panujące w Sopotece:

1.    Używaj maseczki ochronnej lub/i przyłbicy i w miarę możliwości rękawiczek.

ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZESTWA CZYTELNIK BEZ WW ŚRODKÓW BEZPIECZENSTWA NIE ZOSTANIE OBSŁUŻONY.

2.    Zwróć uwagę na taśmy wyznaczające miejsca, w których możesz się poruszać.

3.    Zwrotów dokonuj przy stanowisku do tego wyznaczonym, tj. przy „stanowisku od strony wind” (są tam ustawione i oznaczone kosze na zwroty). Zwrócone zbiory pozostają odpowiednio zabezpieczone w kwarantannie minimum 3 dni. Po tym czasie wracają na półkę i mogą być wypożyczone ponownie.

4. Wcześniej zarezerwowane pozycje odbierz przy stanowisku od strony ruchomych schodów, oznaczone numerem Twojej Karty Czytelnika.

5.    Czytelnikom, którym termin zwrotu książek (lub innych materiałów) przypadał w czasie zamknięcia naszych placówek bibliotecznych, termin zwrotu zostanie przedłużony do 17 maja.

6.    Osoby przebywające na kwarantannie proszone są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów telefonicznie, mailowo lub przez FB Sopoteki.

7.    Zbiory zarezerwowane przez Czytelników będą im udostępniane po odbyciu obowiązkowej 3-dniowej kwarantanny. O terminie odbioru zarezerwowanych pozycji Czytelnik zostanie poinformowany poprzez Konto Czytelnika w katalogu OPAC lub mailem.

8.    Rezygnujemy z następujących usług: świadczenia usług ksero, sprzedaży kawy, dostępu do Internetu dla Czytelników, udostępniania toalet Czytelnikom, korzystania ze zbiorów na miejscu (w tym książek, czasopism, gier planszowych, gier planszowych, tabletów, komputerów itp.).

9.    Do odwołania zostają zawieszone wydarzenia odbywające się na miejscu, jesteśmy dla Państwa w sieci.

10. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice ochronne, maski lub/i przyłbice.

11. Planowanie wypożyczenia KONIECZNYM JEST wcześniej zgłosić zamawiając telefonicznie (585512706), przez FB Sopoteki (https://www.facebook.com/SopotekaPL), mailowo (sopoteka@mbp.sopot.pl) lub przez konto czytelnika online.

12. Legimi wciąż dostępne od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do godziny 15:30 poprzez FB Sopoteki (https://www.facebook.com/SopotekaPL) oraz pod numerem telefonu 518-951-331.

13.  Godziny funkcjonowania Sopoteki: poniedziałek - piątek w godz. 9:00 - 19:00.

14. Niestety nie możemy w tym czasie przyjmować od Państwa darów książkowych, filmowych itd., za które zawsze jesteśmy bardzo wdzięczni. Prosimy jednak o zachowanie ich i przyniesienie do nas, kiedy sytuacja będzie ustabilizowana.

 

 

Zasady panujące w Filii Broadway:

1.    Należy używać maseczek ochronnych lub/i przyłbic i w miarę możliwości rękawiczek.

ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZESTWA CZYTELNIK BEZ WW ŚRODKÓW BEZPIECZENSTWA NIE ZOSTANIE OBSŁUŻONY.

2.    Zwrotów i odbioru zbiorów dokonujemy w wyznaczonych dniach (w drzwiach wejściowych do Filii):

Poniedziałki, wtorki, środy - przyjmujemy zwroty, 

Czwartki, piątki - (po uprzednim umówieniu telefonicznym) wydajemy zbiory.

3. Z powodu trwającego w Filii remontu JEDYNĄ drogą dotarcia do Biblioteki są schody. Winda jest wyłączona z użytku. 

4.    Zwrócone zbiory pozostają odpowiednio zabezpieczone w kwarantannie minimum 3 dni. Po tym czasie wracają na półkę i mogą być wypożyczone ponownie.

5.    Osoby przebywające na kwarantannie proszone o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.

6.    Czytelnikom, którym termin zwrotu książek przypadał w czasie zamknięcia naszych placówek bibliotecznych, termin zwrotu zostanie przedłużony do 17 maja.

7.    Należy zwrócić uwagę na taśmy wyznaczające miejsca, w których można się poruszać. 

8.    Rezygnujemy z następujących usług: świadczenia usług ksero, sprzedaży kawy, dostępu do Internetu dla Czytelników, udostępniania toalet Czytelnikom, korzystania ze zbiorów na miejscu (w tym książek, czasopism, komputerów itp.).

9.    Do odwołania zostają zawieszone wydarzenia odbywające się na miejscu, jesteśmy dla Państwa w sieci.

10.    Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice ochronne, maski lub/i przyłbice.

11. Planowane wypożyczenia należy wcześniej zgłosić zamawiając telefonicznie (58 5519840), mailowo (filia7@mbp.sopot.pl) lub przez konto Czytelnika online.

12. Zbiory zarezerwowane przez Czytelników będą im udostępniane po odbyciu obowiązkowej 3-dniowej kwarantanny. O terminie odbioru zarezerwowanych pozycji Czytelnik zostanie poinformowany poprzez Konto Czytelnika w katalogu OPAC lub mailem.

13. Do odwołania zmienione zostają godziny funkcjonowania Filii Broadway: poniedziałek - wtorek 11.00 - 17.00, środa - piątek 9.00 - 15.00. Każdego dnia w godz. 13.00 - 13.30 placówka będzie zamknięta (w tym czasie dezynfekowana).

14. Niestety nie możemy w tym czasie przyjmować od Państwa darów książkowych, filmowych itd., za które zawsze jesteśmy bardzo wdzięczni. Prosimy jednak o zachowanie ich i przyniesienie do nas, kiedy sytuacja będzie ustabilizowana. 

 

 

Zasady panujące w Filii Koc i Książka:

1.    Należy używać maseczek ochronnych lub/i przyłbic i w miarę możliwości rękawiczek.

ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZESTWA CZYTELNIK BEZ WW ŚRODKÓW BEZPIECZENSTWA NIE ZOSTANIE OBSŁUŻONY.

2.    Zwrotów i odbioru zbiorów dokonujemy w wyznaczonych dniach (w drzwiach wejściowych do Filii):
w poniedziałki i wtorki (po uprzednim umówieniu telefonicznym) wydajemy zbiory 
w środy, czwartki, piątki przyjmujemy zwrot

3.    Zwrócone zbiory pozostają odpowiednio zabezpieczone w kwarantannie minimum 3 dni. Po tym czasie wracają na półkę i mogą być wypożyczone ponownie.

4.    Osoby przebywające na kwarantannie proszone o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.

5.    Czytelnikom, którym termin zwrotu książek przypadał w czasie zamknięcia naszych placówek bibliotecznych, termin zwrotu zostanie automatycznie przedłużony.

6.    Należy zwrócić uwagę na taśmy wyznaczające miejsca, w których można się poruszać. 

7.    Rezygnujemy z następujących usług: świadczenia usług ksero, sprzedaży kawy, dostępu do Internetu dla Czytelników, udostępniania toalet Czytelnikom, korzystania ze zbiorów na miejscu (w tym książek, czasopism, komputerów itp.).

8.    Do odwołania zostają zawieszone wydarzenia odbywające się na miejscu, jesteśmy dla Państwa w sieci.

9.    Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice ochronne, maski lub/i przyłbice.

10. Zamówień książek należy dokonywać: telefonicznie (58 5515112), mailowo (filia5@mbp.sopot.pl) lub przez Konto Czytelnika online

11. Zbiory zarezerwowane przez Czytelników będą im udostępniane po odbyciu obowiązkowej 3-dniowej kwarantanny. O terminie odbioru zarezerwowanych pozycji Czytelnik zostanie poinformowany poprzez Konto Czytelnika w katalogu OPAC lub mailem.

12. Do odwołania godziny otwarcia Filii Koc i Książka są następujące: 
poniedziałek - wtorek 11.00 - 17.00,
środa - piątek 9.00 - 15.00,

codziennie w godz. 13.00 - 13.30 placówka będzie zamknięta (w tym czasie dezynfekowana).

13. Niestety nie możemy w tym czasie przyjmować od Państwa darów książkowych, filmowych itd., za które zawsze jesteśmy bardzo wdzięczni. Prosimy jednak o zachowanie ich i przyniesienie do nas, kiedy sytuacja będzie ustabilizowana. 

 

Zbiory z Filii 2 i 8 można zwracać do Filii Broadway,

zbiory z Filii 6 i Miniteki prosimy zwracać do Sopoteki.

Opublikuj

Opublikuj