Dodane przez admin - śr., 10/23/2019 - 12:03
Plakat wystawy Barbary Wojtanowskiej

Filia Broadway zaprasza na wystawę Barbary Wojtanowskiej
od 4 listopada do 13 grudnia.

Sopot Brodwino, ul. Kolberga 9

Barbara Wojtanowska:
Z zawodu nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą (m.in. Niemcy, Kanada).
Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia „Jazowa”, m.in. „Inspiracje muzyką Chopina”, „Kraina na wodzie”, „Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach”, uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.

Należy do „Salonu Kobiet Twórczych” przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum” w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.

W swoim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych m. in. w Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze.

Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008 r., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.

Barbara mówi: Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie.

Wystawę Barbary Wojtanowskiej w filii „Broadway” oglądać można od 4 listopada do 13 grudnia w godzinach otwarcia biblioteki.

(Regulamin organizacji imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).