Biblioterapia. Pierwsze szkolenie dla bibliotekarzy

prowadząca stoi przy flipczarcie, na białej kartce jest na środku napisane emocje, a od tego słowa są narysowane strzałki w róznych kierunkach

12 czerwca w Sopotece odbyło się pierwsze w tym roku szkolenie dla bibliotekarzy i bibliotekarek w ramach projektu „eMOCje. Bliżej innych, blisko siebie”. Jego tytuł to „Biblioterapia. Od złości do radości. Wszystkie emocje w życiu dziecka”.
Szkolenie miało na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności bibliotekarzy w zakresie wykorzystania biblioterapii w pracy z dziećmi, szczególnie w kontekście zarządzania emocjami.
Biblioterapia jest metodą terapeutyczną, która wykorzystuje literaturę do rozwiązywania problemów osobistych i emocjonalnych. Celem szkolenia było zapoznanie bibliotekarzy z technikami biblioterapii oraz pokazanie, jak można efektywnie wykorzystać literaturę do wspierania dzieci w radzeniu sobie z różnorodnymi emocjami, od złości do radości.
Bibliotekarze mieli okazję poznać metody pracy z dziećmi i ćwiczyć je w praktyce. Podczas zajęć przeprowadzono różnorodne zabawy i ćwiczenia, które mogą być bezpośrednio zastosowane w codziennej pracy z dziećmi. Dzięki temu nasi bibliotekarze zdobyli nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności, które będą mogły zostać wcielone w życie w Bibliotece.
Szkolenie poprowadziła Małgorzata Kremza z fundacji Good Culture.