Broadway

Broadway to filia, która znajduje się w sopockiej dzielnicy Brodwino i oferuje usługi dostosowane dla osób w każdym wieku.

Posiadamy bogaty zbiór książek papierowych, audiobooków i e-booków, regularnie uzupełniany atrakcyjnymi nowościami wydawniczymi. W kąciku czytelniczym znajdują się kolorowe czasopisma i codzienne gazety, a w strefie komputerowej dwa laptopy dla użytkowników. Najmłodszym oferujemy gry planszowe, puzzle, klocki, kolorowanki oraz konsolę Xbox, z których można korzystać na miejscu.

Istnieje także możliwość wypożyczenia filmów (w tym musicali) oraz czytników e-booków, a na miejscu można grać w szachy. Broadway, tak jak wszystkie filie, wyposażony jest we wrzutnię książek (umiejscowioną na zewnętrznym tarasie), umożliwiającą zwrot wypożyczonych pozycji poza godzinami otwarcia placówki.

Mieszkańcy Sopotu mogą korzystać również z usługi: ksero, drukowania i skanowania dokumentów, a także z bookcrossingu.

Dzieciom w wieku przedszkolnym polecamy zajęcia literacko-plastyczne „Akademia Małego Czytelnika”. Organizujemy również lekcje biblioteczne oraz warsztaty dla grup przedszkolnych i szkół, a także wiele innych imprez tematycznych.

Czytelnikom dorosłym proponujemy: wernisaże, wystawy malarstwa i fotografii, koncerty oraz warsztaty rękodzieła „Twórczy Broadway”. W ofercie mamy także „Kino jednego widza” – samodzielne stanowisko do oglądania filmów, z którego można skorzystać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca (wyłączając okres wakacyjny). Wszystkich chcących podyskutować o literaturze i wymienić się wrażeniami na temat przeczytanych przez siebie książek zapraszamy na „Klub książki przeczytanej”, którego spotkania odbywają się raz w miesiącu.

Przy filii funkcjonuje „Biblioteka Sąsiedzka”, w ramach której odbywają się cykliczne zajęcia dla seniorów, takie jak: „Zajęcia taneczne 50+” (instruktor: Tomasz Bień), „Zdrowy kręgosłup” – gimnastyka z instruktorką Katarzyną Syp oraz prowadzone przez Krystynę Skowron warsztaty kreatywne „Radość tworzenia”.

Biblioteka współpracuje z Nauczycielską Spółdzielnią Mieszkaniową w Sopocie, Szkołą Podstawową  nr 9, Przedszkolami nr 4, 10 i 12, Stowarzyszeniem na Drodze Ekspresji oraz sopockimi asystentkami międzykulturowymi.

Adres: ul. Kolberga 9
81-881 Sopot

Numer telefonu: 519 720 786

Nadchodzące wydarzenia w Broadwayu

Skip to content