VI Dyktando Sopockie

grafika promująca vi dyktando sopockie

Aktualizacja: brak wolnych miejsc na Dyktando.

Zapraszamy do udziału w VI edycji Dyktanda Sopockiego. Jak co roku staramy się w wyjątkowy sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wszystkich miłośników języka polskiego, a szczególnie polskiej ortografii zachęcamy do zmierzenia się z tekstem dyktanda, który przygotowała dr Joanna Ginter. W dyktandzie może wziąć udział osoba w każdym wieku, która czuje w sobie ducha ortograficznej rywalizacji.  

Dyktando rozpocznie się o godzinie 17:00.

 Po dyktandzie, około godziny 18:00, zapraszamy na spotkanie z Elżbietą Pałasz, autorką książki „Jedzcie dzieci! czyli przecinek i spółka”. Spotkanie o zawiłościach języka polskiego i nie tylko poprowadzi Ewa Lewandowska. 

 Bezpośrednio po spotkaniu autorskim ogłosimy laureatów tegorocznego Dyktanda Sopockiego. Będzie to również czas dla uczestników, aby poruszyć ewentualne sporne kwestie w treści dyktanda. 

 Na uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie w konkursie, czekają nagrody. Zdobywca głównej nagrody otrzyma czytnik e-booków inkBOOK. 

Załączniki:

Regulamin VI Dyktanda Sopockiego

Aby wziąć udział w VI Dyktandzie Sopockim należy uzupełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej. Obowiązuje limit zgłoszeń: w Dyktandzie może wziąć udział 45 osób.

Serdecznie zapraszamy! 

    Skip to content