Dyskusyjne kluby książkowe w Bibliotece Sopockiej

żółte tło, w dymku napis dyskusyjne kluby książkowe

Nie masz z kim rozmawiać o książkach, które ostatnio Cię zachwyciły? Udało Ci się przeczytać książkę, która wzbudziła w Tobie mnóstwo refleksji albo sprzecznych uczuć i chcesz o tym podyskutować, ale znajomi mają inny gust czytelniczy? Jeśli szukasz podobnych sobie osób, dołącz do jednego z naszych klubów książkowych!

Kluby książkowe mają wiele zalet: przede wszystkim umożliwiają czytelnikom zebranie się w przyjaznej i znajomej bibliotecznej przestrzeni, w której mogą podzielić się swoimi odczuciami na temat przeczytanych książek, wymieniać wrażeniami i rozwijać literackie horyzonty. Jest to również szansa nawiązania nowych znajomości, dzięki czemu klub staje się miejscem, w którym ludzie w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i zawodach łączą się poprzez wspólną pasję do literatury.

W Bibliotece Sopockiej działają obecnie trzy kluby książkowe:

Wieczorek z książką, czyli comiesięczne spotkania w Sopotece, gdzie w miłej, niezobowiązującej atmosferze rozmawiamy o literaturze. Spotkania skupione są wokół jednej powieści, którą wybieramy wspólnie; książką, którą omówimy w lutym, będzie „Człowiek z Wysokiego Zamku” Philipa K. Dicka. Spotkania prowadzi Weronika Wieczorek, bibliotekarka, z wykształcenia filolog i historyk.

Klub Książki Przeczytanej w Broadwayu, który rozpoczyna działalność 16 stycznia. Pierwsze spotkanie będzie miało charakter wprowadzający: wspólnie zastanowimy się, jak będą wyglądać nasze następne spotkania i o czym chcemy dyskutować. Będzie to bezpieczna przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą dzielić się refleksjami na temat przeczytanych przez siebie książek i wyrazić swoje literackie opinie, ale i tych, którzy szukają inspiracji do następnej lektury i chcą wysłuchać recenzji innych uczestników spotkania.

Cieszący się ogromną popularnością projekt Spotkania z Japonią miesiąc w miesiąc gromadzi w Sopotece prawdziwe tłumy trójmiejskich miłośników kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Aby wyjść naprzeciw tym z nich, którzy z wielką przyjemnością sięgają po mangi (albo dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z japońskim komiksem!), 16 stycznia w Sopotece rozpocznie swoją działalność Klub Mangowy. Będzie to doskonała okazja do podyskutowania o swoich ulubionych tytułach, podzielenia się poleceniami i wskazówkami dotyczącymi tego, od czego zacząć. Pierwsze spotkanie będzie miało charakter zapoznawczy i organizacyjny.

Jesteśmy przekonani, że wśród naszych propozycji każdy znajdzie tę odpowiednią dla siebie. Do zobaczenia na spotkaniach!