Dodane przez julia.zamiela@… - wt., 02/22/2022 - 12:29
Biblioteka sąsiedzka -warsztaty kreatywne dla dzieci, w każdy wtorek marca o godzinie 17:00, Koc i książka

Biblioteka Sąsiedzka

Filia „Koc i Książka”

zapraszają na warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 8-12 lat

Na warsztatach z dziećmi będziemy rozwijać ich manualne zdolności i rozbudzać kreatywność dziecięcą, tworząc małe rękodzieła.

Prowadzenie: Aleksandra Szewczuk

1, 8, 15, 22, 29 marca (wtorki), g. 17.00

Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy: filia5@mbp.sopot.pl

Miejsce spotkania:

Biblioteka Sąsiedzka
filia Koc i Książka
Sopot / ul. Kazimierza Wielkiego 14

Aleksandra Szewczuk — artystka tworząca w Sopocie działająca w nurcie abstrakcji ekspresjonistycznej colorfield paintings. Absolwentka malarstwa na gdańskiej ASP. Wielokrotnie prowadziła warsztaty ilustratorskie dla dzieci między innymi dla WiMBP w Gdańsku, na Festiwalu Literacki Sopot, na Festiwalu Progesteron, dla Miasta Sopot, dla księgarni Ambelucja w Sopocie, dla wydawnictwa Zakamarki, dla Muzeum Miasta Sopot oraz dla Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. W 2008 roku wraz z Łukaszem Kaczmarkiem zrealizowała film animowany pod tytułem Do Biblioteki dla WiMBP w Gdańsku, a na przełomie 2017/18 roku 4 filmy animowane dla Polskiego Klubu Ekologicznego. Wielokrotnie brała udział w Ostrym Dyżurze Literackim — ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo wśród dzieci organizowanym na terenie całej Polski przez fundacje Czas Dzieci. Na Festiwalu Ojce i Dziatki w 2020 roku była asystentką Józefa Wilkonia podczas jego warsztatów dla dzieci. Z Łukaszem Kaczmarkiem prowadziła szkołę rysunku i malarstwa dla młodzieży.