Dodane przez julia.zamiela@… - pon., 11/15/2021 - 12:32
25 listopada, godzina 17:30, Fantastyczne Warsztaty Pisarskie

25 listopada o 17:30 zapraszamy na warsztaty pisarskie „Fantastyczna bibLEMteka”, które odbędą się w filii 2 Biblioteki Sopockiej (Józefa Kraszewskiego 26).
Zapisy: filia2@mbp.sopot.pl

W ramach bibLEMteki w każdy ostatni czwartek miesiąca odbywa się spotkanie warsztatowe mające na celu ośmielenie młodych pisarzy, wspólne czytanie fragmentów tworzonych powieści i doskonalenie trudnej sztuki pióra poprzez konstruktywną krytykę oraz studiowanie wybranych fragmentów twórczości Stanisława Lema. Dzięki czemu młodzi twórcy będą mogli odkryć warsztat mistrza. Poznać sposób, w jaki doskonale opisywał ludzkie emocje – Szpital przemienienia, bywał żartobliwy - Wizja lokalna czy satyryczny – Pamiętnik znaleziony w wannie, a także dowiedzieć się, które przepowiednie pisarza dotyczące przyszłości się sprawdziły.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Fantastyczna bibLEMteka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.