• This event has passed.

Ferie z Biblioteką Sopocką

29 stycznia, 11:0011 lutego, 19:00

Zbliżają się ferie zimowe. Z tej okazji Biblioteka Sopocka przygotowała dla najmłodszych bogaty program zajęć artystycznych, edukacyjnych i ciekawych warsztatów, które pomogą spędzić ten wolny czas w aktywny i przede wszystkim kreatywny sposób.

KOC I KSIĄŻKA (ul. Kazimierza Wielkiego 14)

Zapisy na zajęcia: 661 591 544

Rodzinne warsztaty origami 6 lutego, 17:00 / BRAK MIEJSC

Origami to pochodząca z Chin, ale rozwinięta w Japonii sztuka składania papieru. Polega na wykonywaniu różnego rodzaju figurek powstałych poprzez wymyślne składanie kartek. W XX w. ostatecznie ustalono, że w procesie robienia klasycznego origami nie należy ciąć, kleić ani dodatkowo ozdabiać, a formą wyjściową jest kwadrat. Dzięki temu trzeba wykazać się pewną inwencją, aby uzyskać określone efekty. Warsztaty poprowadzi znawczyni i miłośniczka Japonii – Anna Juozulinas.

Gawędziarsko-twórcze warsztaty rodzinne 29 stycznia, 17:00

Podczas gawędziarsko-twórczych warsztatów Agata Półtorak przedstawi baśń japońską pt. „Najpiękniejszy wachlarz” w konwencji teatru opowieści kamishibai. Następnie – w ramach plastycznej części spotkania – uczestnicy wykonają motyle malowane na jedwabiu.

Kocykowe gry planszowe codziennie podczas ferii, 12:00-15:00

Idealny sposób na zimowe popołudnie? Planszówki! Znajdziesz je w bibliotece!

KAMIONKA (ul. Mazowiecka 26)

Zapisy na zajęcia: 605 787 330

Warsztaty z tworzenia map przestrzennych 30 stycznia i 8 lutego, 16:00

Podczas warsztatów uczestnicy wspólnymi siłami wykonają wielkoformatową makietę wymyślonego lądu, którą następnie ozdobią i udekorują.

Warsztaty małego projektanta Karnawał w Wenecji 2 i 9 lutego, 10:00-13:00 / BRAK MIEJSC na 9 lutego

Kamionka zaprasza na warsztaty stworzone z myślą o małych projektantach mody. Podczas zajęć dzieci poznają historię karnawału w Wenecji, a następnie sami zaprojektują i własnoręcznie wykonają specjalną festiwalową kreację i dodatki w postaci masek weneckich.

SOPOTEKA (ul. Kościuszki 14)

Japonia, jakiej nie znacie 31 stycznia i 7 lutego, 16:00/ obowiązują zapisy pod adresem sopoteka@mbp.sopot.pl

Sopoteka zaprasza wszystkie dzieci powyżej 10 roku życia na godzinne warsztaty, podczas których każdy z uczestników będzie miał okazję w zabawny i przystępny sposób poznać bliżej Japonię (a przynajmniej kilka najważniejszych zagadnień z nią związanych). Warsztaty poprowadzi dyżurna specjalistka od Japonii, znana wszystkim miłośnikom kraju Kwitnącej Wiśni Ania Juozulinas.

Odczarowujemy

wilki i dziki 29 stycznia i 5 lutego, 17:00/ wstęp wolny

Drugą propozycją Sopoteki są przyrodnicze warsztaty śladami dwóch dużych polskich ssaków. Podczas interaktywnych warsztatów będzie okazja odczarować złą prasę tych pięknych i ważnych dla naszego ekosystemu zwierząt.

MINITEKA (ul. Goyki 1)

Zapisy na zajęcia: 519 720 620

Teatrzyk Pacynka Przedstawia: Kogutek i kurka 29 stycznia, 17:00 / BRAK MIEJSC

Teatrzyk Pacynka Przedstawia: Kto jest najpiękniejszy? 5 lutego, 17:00 / BRAK MIEJSC

Po spektaklach teatru pacynkowego odbędą się zajęcia plastyczne dla uczestników.

Astro środy. Warsztaty plastyczne 31 stycznia i 7 lutego, 11:00 / BRAK MIEJSC na 7.02

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję przygotować własne kosmosy świecące w ciemności, a także wspólnie stworzyć wielką stację kosmiczną.

Arcybajka. Gra literacka dla dzieci w wieku 6+ 1 lutego, 17:00

Lubisz wymyślać fantastyczne historie i snuć opowieści? Przyjdź do minitecznego zakątku baśni i przy pomocy StoryCubes oraz kart z Dixita stwórz razem z bibliotekarzami ARCYBAJKĘ.

Zimowe muzykowanie 2 lutego, godz. 10:00

Zapraszamy rodziców z najmłodszymi pociechami na spotkanie muzyczno-rytmiczne z panią Agatą Świętoń. Spędźmy ten poranek na radosnych pląsach i śpiewach! Wydarzenie dla dzieci w wieku do 5 lat.

Mikro i makro, czyli optyka dla smyka 8 lutego, 17:00 / BRAK MIEJSC

Zobacz to, co niewidoczne okiem nieuzbrojonym dzięki zastosowaniu profesjonalnych mikroskopów i ogromnych szkieł powiększających. Podczas zajęć poznasz także tajemnice kalejdoskopu oraz rozwiążesz zagadkę złudzeń optycznych. Prowadzenie: Centrum Edukacji SmartLab.

BROADWAY (ul. Kolberga 9)

Zapisy na zajęcia: 519 720 786

Kino Młodego Widza 1 i 12 lutego, 12:00-19:00

Chcesz obejrzeć film, jednak nie masz możliwości, by zrobić to w domu? Marzy ci się prywatna sala kinowa? Broadway oferuje rozwiązanie – stanowisko filmowe, przy którym będziesz mógł obejrzeć dowolny film wybrany z bogatych zbiorów filii. Oferta skierowana do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Kącik Młodego Gracza 2 i 9 lutego, 10:00-14:00

Nie masz pomysłu na feriowy piątek? Zaproś bliską Ci osobę i wspólnie skorzystajcie z kącika z grami w bibliotece. W ofercie zarówno gry planszowe, logiczne, jak i karciane.

Akademia Małego Czytelnika: warsztaty tworzenia kartek walentynkowych 6 lutego, 16:30-18:00 / BRAK MIEJSC

Z okazji zbliżających się Walentynek Broadway zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na warsztaty robienia kartek walentynkowych.

LITERACKA (ul. Kraszewskiego 26)

Storytelling. Warsztaty z tworzenia własnej opowieści i pisania na maszynie 29 stycznia i 5 lutego, 17:00 / BRAK MIEJSC

Literacka zaprasza na zajęcia, podczas których najmłodsi będą mieli szansę stworzyć własną opowieść przy użyciu story cubes, a następnie spisać ją przy użyciu maszyny do pisania.

Warsztaty plastyczne z tworzenia walentynek 1 lutego, 17:00 / BRAK MIEJSC

Podczas warsztatów plastycznych w Literackiej uczestnicy wykonają kartki walentynkowe.

Chat away kids 8 lutego, 17:00 / BRAK MIEJSC

Ferie to dobra okazja, by spokojnie i w miłej atmosferze popracować nad umiejętnością mówienia w języku obcym.

Start:
29 stycznia, 11:00