Kwiecień w Minitece

2 kwietnia, 12:0029 kwietnia, 18:00

kwiecień w minitece

Zakręć się koło książki. Bajkowe upominki–niespodzianki dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (do wyczerpania zapasów)

2 kwietnia, godz. 12:00- 19:00 (dla dzieci 3-6 lat)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Miniteka przygotowała bajkowe niespodzianki. Kolorowe puzzle i książki, będą czekały na dzieci w wieku 3- 6 lat. Żeby dostać prezent, wystarczy zakręcić naszym bajkowym kołem!

Wiosna w baśniowej skrzynce

8 kwietnia, godz. 17:00 (dla dzieci od lat 3)

Zapraszamy na przedstawienie Mój przyjaciel Kemushi w formie teatrzyku kamishibai. Jeśli jesteście ciekawi, kim jest tajemniczy bohater i co ma wspólnego z wiosną, przyjdźcie i zobaczcie bajkę ze skrzyneczki. Po spektaklu zapraszamy na zajęcia plastyczne.

Wkręceni w sztukę

11 kwietnia, godz. 17:00 (dla dzieci w wieku 6-12 lat)

Podczas warsztatów przeniesiemy się do Indii i poznamy tradycyjny hinduski sposób ozdabiania tekstyliów. Używając stempli ozdobimy poszewki na poduszki geometrycznymi i kwiatowymi wzorami.

Teatrzyk Pacynka Przedstawia: o małym jelonku

15 kwietnia, godz. 17:00 (dla dzieci od lat 3)

Po spektaklu zapraszamy na zajęcia plastyczne.

Eko-obieg, czyli jak działa nasz ekosystem

22 kwietnia, godz. 17:00 (dla dzieci w wieku 5-10 lat)

Z okazji Dnia Ziemi dowiemy się, jak w przyrodzie krąży woda, bez której nie byłoby życia na ziemi. Sprawdzimy również, jaki wpływ ma temperatura na zmiany fazowe wody.

Planeta Ziemia: nasz dom

25 kwietnia, godź. 17:00 (dla dzieci w wieku 6-10 lat)

W trakcie zajęć przedstawiona zostanie krótka historia zdobyczy nauki astronomii. Posłuchamy o naszych wybitnych astronomach – Koperniku i Heweliuszu. Zwieńczeniem spotkania będzie opowieść mitu o stworzeniu świata według Słowian, przy akompaniamencie muzycznym na starych instrumentach.

Zajęcia prowadzą Beata i Maciej z grupy Kamyk Studio.

Teatrzyk Pacynka Przedstawia: Smocza opowieść

29 kwietnia, godz. 17:00 (dla dzieci od lat 3)

Po spektaklu zapraszamy na zajęcia plastyczne.

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez formularz dostępny na naszej stronie od 26 marca.

Początek:
2 kwietnia, 12:00