Dodane przez Paulina - pon., 08/30/2021 - 12:44
plakat do wydarzenia lem w kinie

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

W ramach projektu „Fantastyczna bibLEMteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone twórczości mistrza polskiej fantastyki.

Wizje przyszłości, zarówno te filozoficzne i technologiczne, obecne w twórczości autora „Solaris” interesowały i wciąż interesują filmowców. Jaki był stosunek Lema do twórców filmo-wych, który adaptowali jego dzieła i inspirowali się jego powieściami? Czy w ogóle obraz ki-nowy jest dobrym środkiem wyrazu dla prozy Lema? Odpowiedzi na te pytania spróbujemy znaleźć na wykładzie dr. hab. Krzysztofa Kornackiego.

Prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki jest filmoznawcą, pracownikiem Katedry Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w historii kina polskiego. Autor książek Kino polskie wobec katolicyzmu 1945–1970 (książka nominowana do nagrody im. Bolesława Michałka), "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy ("Pióro Fredry" za Książkę Roku 2011); współredagował to-mów Poszukiwanie i degradowanie sacrum w kinie (2002) oraz Sacrum w kinie. Dekadę później (2013). Współzałożyciel i pierwszy prezes DKF UG „Miłość blondynki” oraz członek Rady Redakcyjnej czasopisma kultury audiowizualnej „Panoptikum”.

Na wykład zapraszamy 27 września o 18:00 do Sopoteki.

Zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl

 

Opublikuj

Opublikuj