Dodane przez Paulina - pt., 04/22/2022 - 09:05
Poczytaj mi: spotkanie z Krzysztofem Gosztyłą

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

10 maja o 18:00 w Sopotece (Sopot, Tadeusza Kościuszki 14) odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach projektu Poczytaj mi – spotkanie z jednym z najbardziej cenionych aktorów czytających audiobooki – Krzysztofem Gosztyłą.

Głos Krzysztofa Gosztyły znają miłośnicy m.in. Remigiusza Mroza, Andrzeja Sapkowskiego, Kazuo Ishiguro, Kena Folleta, Jo Nesbo i Cormaca MacCarthy’ego. Podczas spotkania w Sopotece porozmawiamy o tym, na czym polega granie głosem, jak Krzysztof Gosztyła przygotowuje się do głośnego czytania, które książki czyta mu się najlepiej i co sam czyta najchętniej.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (tł. Beata Pukło) i transmitowane na żywo. Poprowadzi je Dagny Kurdwanowska.

Krzysztof Gosztyła:
Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Absolwent PWST w Warszawie. Grał w teatrach warszawskich, m.in.: Dramatycznym, Polskim, Na Woli, Muzycznym „Roma”, Narodowym, oraz krakowskich: Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego i KTO.
Na ekranie zadebiutował już jako dziecko w filmie „Paragon gola”. W „Dolinie Issy” w reżyserii Tadeusza Konwickiego wcielił się w postać leśniczego Baltazara. Wystąpił m.in. w „Jeziorze Bodeńskim”, „Komediantce”, „Tabu”, „Ogniem i mieczem” oraz szeregu spektakli Teatru Telewizji. Jest uznanym lektorem wielu filmów dokumentalnych oraz audiobooków.
Zdobywca m.in. „Wielkiego Splendoru”, Nagrody Aktorskiej im. Janusza Warneckiego oraz Złotego Mikrofonu za „mistrzowską interpretację prozy i poezji w Teatrze Polskiego Radia”. Nominowany do Feliksa Warszawskiego za drugoplanową rolę Aleksandra Seriebriakowa w przedstawieniu „...i tyle miłości” Antoniego Czechowa w Teatrze Ateneum w Warszawie.

Projekt Poczytaj mi jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Opublikuj

Opublikuj