Dodane przez magdalena.przy… - pt., 07/24/2020 - 06:59
Wystawa  fotografii Filia 8 3-30.08

Biblioteka Sopocka zaprasza do Filii nr 8 na wystawę  fotografii Włodzimierza Śliwińskiego pt. „Ciekawe zakątki sopockiej przyrody”

3 - 30 sierpnia 2020 r., w godzinach otwarcia filii

Sopot, Mazowiecka 26, Wstęp wolny!

Prezentowane na wystawie plakaty przedstawiają zakątki sopockiej przyrody znajdujące się niejako „na wyciągnięcie ręki”. Lasy zajmują ok. 55% powierzchni Sopotu. Przeważająca część mieszkańców zna las głównie w jego części otulinowej, dzięki spacerom ścieżkami na jego skraju. Autor zdjęć, prezes Ekologicznego Koła „Sopockie Potoki” Włodzimierz Śliwiński, zna leśne ścieżki Sopotu od dzieciństwa. Fotografowanie przyrody idzie w parze z pasją spacerowania po lesie. Udostępnianie zdjęć szerszej publiczności ma za cel ukazanie mieszkańcom wyjątkowych miejsc oraz jednocześnie wzbudzenie w nich chęci odwiedzenia tych zakątków.

W związku z tym proponowane są grupowe spacery pod jego przewodnictwem. Podobne spacery organizowane są dla dzieci sopockich przedszkoli i szkół, dzięki czemu w przyszłości, już jako osoby dorosłe, nie będą miały obaw przed samodzielnym lub rodzinnym delektowaniem się kontaktem z lasem.