Dodane przez julia.zamiela@… - wt., 03/22/2022 - 07:59
Wystawa malarstwa Gabriela Oleszka — „Żagle, maszty, reje”, od 4 kwietnia do 13 maja, finisaż wystawy 12 maja o 17:30

Wystawa malarstwa Gabriela Oleszka pt. „Żagle, maszty, reje”

Wystawa potrwa od 4.04 do 13.05. Dostępna będzie w godzinach otwarcia filii.

Na finisaż wystawy zapraszamy 12.05 o godzinie 17:30.

Koc i książka / Sopot, Kazimierza Wielkiego 14

Nota biograficzna artysty:

Gabriel Piotr Oleszek urodził się 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni (1968) oraz Uniwersytetu Gdańskiego (1976). Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery. Funkcję kapitana statków pełnił przez 28 lat. W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku. Wielokrotnie zasiadał w międzynarodowych komitetach zajmujących się sprawami żeglugi morskiej.
Opublikował liczne artykuły, opowiadania i publikacje fachowe
w prasie Wybrzeża i ogólnopolskiej. Napisał ponad 30 książek marynistycznych, wśród których znajdują się pozycje z wątkiem sensacyjnym. Współpracował z TVO Gdańsk, występując między innymi w programie: „Opowieści z morzem w tle”. Był członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „MARE NOSTRUM”. Ostatnio kapitan Oleszek pracował dla armatora NRS z Hamburga na statku „Northern Justice”. Obecnie wykłada w Szkole Morskiej w Gdyni.

(źródło: http://marynistyka.hekko24.pl/)