Miniteka

Miniteka to królestwo dzieci. Znajduje się tu literatura dostosowana do potrzeb czytelników w wieku 0–13 lat, od książek kartonowych i opowiadań, przez powieści, po literaturę popularnonaukową, a także książki w języku angielskim i ukraińskim.

Z myślą o opiekunach w Minitece powstał dział „Literatura mamy i taty”. Można znaleźć w nim poradniki, podręczniki, książki i artykuły, które omawiają różne aspekty wychowania dzieci. Są to tematy związane z psychologią dziecięcą, zdrowiem i żywieniem, komunikacją, budowaniem więzi, rozwiązywaniem konfliktów, stawianiem granic oraz rozwijaniem umiejętności emocjonalnych i społecznych u dzieci.

W Minitece dzieci mogą wziąć udział w przedstawieniach Teatrzyku Pacynka, warsztatach plastycznych, spotkaniach autorskich i zabawach edukacyjnych. Otoczenie zabytkowego Parku na Goyki sprzyja organizacji literackich podchodów oraz festynów, a także zachęca do relaksu z książką.

Miniteka współpracuje z sopockimi przedszkolami i szkołami, prowadząc dla nich warsztaty literacko-plastyczne, lekcje biblioteczne i teatrzyki pacynkowe. To miejsce spotkań z książką, kreatywnej twórczości i zabawy, a radosne okrzyki nikomu tu nie przeszkadzają.

lorem ipsum

Adres: ul. Jakuba Goyki 1
81-715 Sopot

Numer telefonu: 519 720 620

Skip to content