Ponad pół miliona na remont Kamionki!

grafika informująca o remoncie Kamionki

Od jakiegoś czasu Kamionka przy ul. Mazowieckiej 26 jest zamknięta, co stali bywalcy i bywalczynie na pewno zdążyli zauważyć. Dzisiaj przychodzimy do was z oficjalną informacją, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.

Otóż z wielką radością informujemy, że udało nam się pozyskać dofinansowanie na adaptację filii w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.

Zadanie nosi tytuł „Kamionka 2.0 – biblioteka osiedlowa w nowej odsłonie”. Całkowity koszt realizacji wynosi 805 000 zł. 515 000 zł to kwota dofinansowania, a pozostała kwota to wkład własny Biblioteki pochodzący z budżetu miasta Sopotu.

Filia do czasu ukończenia modernizacji pozostaje zamknięta. Mamy do was ogromną prośbę o zwrot wypożyczonych książek do wrzutni, która znajduje się przed wejściem do filii. Terminy zwrotów zostały co prawda wydłużone, ale książki wypożyczone w okresie otwarcia filii należy zwrócić do 2 września. Po tym czasie kary za przetrzymania będą naliczane zgodnie z naszym Regulaminem.

Będziemy was na bieżąco informować o postępie prac w Kamionce i już teraz nie możemy doczekać się nowego otwarcia!