Sopoteka – galeria kultury multimedialnej

Sopoteka to największa z filii Biblioteki Sopockiej. Łączy w sobie klasyczne podejście do książek z najnowocześniejszymi rozwiązaniami elektronicznymi i cyfrowymi profesjonalnym sprzętem, audiobookami, filmami, dużą liczbą stanowisk komputerowych, a także konsolami PS3, PS4 oraz Xbox One i Xbox Series S.

Oferta Sopoteki skierowana jest do czytelników w każdym wieku. Dla dzieci w wieku szkolnym przygotowane zostały lekcje biblioteczne, opierające się na mini-grach, podczas których uczniowie między regałami książek rozwiązują najróżniejsze zadania. W trakcie ferii i wakacji każdy z małych czytelników może również wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla niego aktywnościach. Młodzież w wieku licealnym zachęcamy do udziału w odbywającym się w roku szkolnym cyklu spotkań „Ostatni dzwonek”,  stanowiącym powtórkę przed maturą z języka polskiego oraz zajęciach English, please! przygotowujących do ustnej matury z języka angielskiego. Do najstarszych czytelników skierowany jest natomiast projekt „Miasto seniora”, który łączy w sobie zajęcia aktywizujące, wspomagające i edukacyjne, skierowane do osób w jesieni życia.

Niezależnie od metrykalnego wieku, wszyscy czytelnicy odwiedzający Sopotekę chętnie uczestniczą w regularnie organizowanych wystawach, rozgrywkach planszówkowych, „Spotkaniach z Japonią”, konwersacjach dla obcokrajowców czy w licznych spotkaniach autorskich oraz wydarzeniach dotyczących świata książek i kultury.

W czytelni Sopoteki przy jednym stole spotkać można zarówno studentów i osoby pracujące zdalnie, jak i uczniów przygotowujących się do sprawdzianów czy amatorów prasy. Na tych ostatnich czeka około 20 tytułów prenumerowanych przez nas gazet, a trochę dalej, w strefie dziecięcej, na wszystkich chętnych czeka regał pełen gier planszowych. Ponadto obszerny katalog książkowy Sopoteki regularnie uzupełniany jest o najnowsze hity wydawnicze tak, aby każdy odwiedzający mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem organizacji wystaw w Sopotece, który dostępny jest tutaj [LINK]. Przed skontaktowaniem się z nami w sprawie organizacji wystawy zachęcamy do przeczytania dokumentu, który odpowiada na wiele pytań i precyzyjnie opisuje, co oferujemy w ramach wystaw oraz jakie są ograniczenia. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 14
81-704 Sopot

Numer telefonu: 500 663 485

Nadchodzące wydarzenia w Sopotece

Skip to content