To właśnie baśnie

to właśnie baśnie

Baśnie i bajki towarzyszą nam, tak jak wielu pokoleniom przed nami, od najmłodszych lat. Dopiero po latach, gdy sami opowiadamy lub czytamy je kolejnemu pokoleniu zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromna i uniwersalna jest wartość zawarta w tej wydawałoby się prostej formie.

„To właśnie baśnie” to nasz nowy projekt obejmujący różnorodne inicjatywy skupiające się wokół baśni i biblioterapii. W ramach projektu planujemy w 2024 roku organizację wieczorów autorskich, warsztatów gawędziarskich, spotkań z teatrem i sztuką opowiadania. Najmłodszych zaprosimy na do naszych filii i na pokład Statku Pirat, gdzie będziemy rozwijać nasze zdolności plastyczne.

Bardzo ważnym punktem projektu są uroczyste obchody Dnia Głośnego Czytania, o których głośno będzie w całym Sopocie! W ramach świętowania tego wyjątkowego dnia ulicami naszego miasta przejdzie kolorowy Przemarsz Bajkowych Postaci, który zaprowadzi nas na spotkanie z głośnym czytaniem baśni w interpretacji znanego aktora lub aktorki (niech to na razie będzie niespodzianka!).

Chcemy, by nasz projekt był zaproszeniem do spędzania czasu razem, wspólnego słuchania klasycznych baśni i odkrywania ich na nowo.

Projekt jest dofinansowany ze środków ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content