Dodane przez Paulina - śr., 11/24/2021 - 09:54
„Architekci malują” – wystawa prac członków pomorskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich

Biblioteka Sopocka zaprasza na wystawę „Architekci malują”, do obejrzenia w Sopotece, w terminie 2 grudnia – 31 grudnia 2021.

Pokaz prac członków pomorskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich to doskonała okazja do przypomnienia sobie, że architektura nie musi mieć charakteru czysto użytkowego. Jest ona również sztuką. Gdańskie panoramy, sopockie werandy i trójmiejskie fasady – to one okazały się być inspiracją ekspozycji „Architekci Malują”. Zapoczątkowane plenerem w 2016 roku i poszerzone o współpracę z kalifornijskimi projektantami przedsięwzięcie, poskutkowało efektownym ukazaniem tego, co dla artystów jest w ich miastach najbardziej charakterystyczne i ujmujące. Prace zawarte w wystawie zatrzymują w czasie nieustannie zmieniający się krajobraz Trójmiasta, pozwalając na chwilę refleksji na temat tego jak wygląda otaczająca nas przestrzeń i jaki mamy do niej stosunek.

Podczas wernisażu, który odbędzie się 2 grudnia o godzinie 18:00 w Sopotece, będzie można osobiście spotkać się i porozmawiać z autorami prac.

Miejsce wystawy: Sopoteka, Kościuszki 14. Wystawa dostępna w godzinach pracy filii, w terminie 2.12.-31.12.2021.

Partnerzy i współorganizatorzy wystawy: Fundacja Centrum, projekt CoOperatywa.com, American Institute of Architects Santa Barbara, SARP Oddział Wybrzeże.

(Źródło: materiały organizatora