Dodane przez magdalena.przy… - pon., 08/03/2020 - 10:44

4 sierpnia 2020 r.
Sopoteka - galeria kultury multimedialnej
Sopot Centrum, Kościuszki 14
❗ obowiązują wejściówki - liczba miejsc ograniczona

Wejściówki na wydarzenie będzie można nabyć w następujących filiach Biblioteka Sopocka: Sopoteka, Koc i Książka, Filia nr 6 i Filia nr 8. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, jedna osoba będzie mogła wziąć dwie wejściówki. 😉

W związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 wydarzenie odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Spektakl jest muzyczną opowieścią o matce i synu, którymi targają różne emocje, warunkowane pięknem i okrucieństwem życia w czasach zagłady. To próba podsumowania twórczości Baczyńskiego przy równoczesnym przyglądaniu się jemu jako młodemu człowiekowi, który musiał podjąć najważniejszą decyzję w życiu. Uznany za życia za poetę wybitnego, Baczyński będzie dawał świadectwo pokolenia Kolumbów, wcielającego ideały w czynnej służbie ukochanemu krajowi. Spektakl pochyla się także nad interpretacjami w ocenie historii Powstania Warszawskiego, zrywu zmitologizowanego i do dzisiaj dotkliwie bolesnego. W przestrzeń konfrontacji poglądów i emocji wprowadzać będą odbiorcę hermetyczne obrazy dźwięków i obrazów, ilustrujących przebogaty świat poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Olszewska
Muzyka: Bartosz Hervy
Wizualizacje: Łukasz Boros
Obsada: Edyta Janusz-Ehrlich