Dodane przez admin - śr., 03/25/2020 - 12:11
Otwarcie Biblioteki dla Czytelników 18.06

Otwieramy Filie dla Czytelników i zapraszamy do środka! 🖐

Od 18 czerwca otwieramy dla Państwa nastepujące Filie: Sopotekę, Filię Koc i Książka, Broadway, Filię 2, 6 i 8.

Minitekę otwieramy dla Państwa 19 czerwca (piątek).

Wciąż działamy w nieco zmienionej rzeczywistości, obwarowanej rzędem zasad, których z racji niemijającego zagrożenia epidemiologicznego zobowiązani jesteśmy przestrzegać.
Aktualna sytuacja zmusza nas do podjęcia działań, mających na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia COVID-19 w naszych Filiach.

W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed wirusem, prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury, tym samym zachęcamy do skorzystania z kodów do Legimi lub wypożyczeń e-booków.

Będziemy dokładali wszelkich starań, aby nasi pracownicy i Czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco w przypadku potrzeby konieczności zmian w procedurach, będziemy reagowali natychmiast.

Wciąż zachęcamy, aby Państwa odwiedziny w Bibliotece ograniczyć tylko do zwrotu i/lub wypożyczeń zbiorów, aby czas spędzony w placówce był jak najkrótszy, co umożliwi nam obsłużenie większej liczby Czytelników.

❗ Ważne jest, byśmy wszyscy trzymali się kilku prostych zasad.

Zasady panujące w Filiach:

1. Używaj maseczki ochronnej lub/i przyłbicy, i w miarę możliwości rękawiczek lub dezynfekuj ręce przed wejściem do Filii.
ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA CZYTELNIK BEZ WW. ŚRODKÓW BEZPIECZEŃSTWA NIE ZOSTANIE OBSŁUŻONY.

2. W każdej placówce jednocześnie może znajdować się określona liczba osób:
Sopoteka – 20 osób
Miniteka – 4 osoby
Broadway – 3 osoby
Koc i Książka - 3 osoby
Filia 8 – 3 osoby
Filia 6 – 3 osoby
Filia 2 – 3 osoby

3. Zwróć uwagę na taśmy wyznaczające miejsca, w których możesz się poruszać oraz zachowaj bezpieczną odległość od innych osób.

4. W Sopotece zwrotów dokonuj przy stanowisku do tego wyznaczonym, tj. przy „stanowisku od strony wind”. Zwrócone zbiory pozostają odpowiednio zabezpieczone w kwarantannie 3 dni. Po tym czasie wracają na półkę i mogą być wypożyczone ponownie. Wypożyczenia odbywają się przy stanowisku „od strony schodów ruchomych” za okazaniem Karty Czytelnika.

5. Zwroty i wypożyczenia w pozostałych Filiach odbywają się przy stanowisku obsługi.

6. Czytelnikom, mającym wypożyczone książki (lub inne materiały biblioteczne) w Filiach: 2, 6, 8 oraz Minitece i Czytelni Popularnonaukowej, którym termin zwrotu przypadał w czasie zamknięcia, termin zwrotu zostanie przedłużony do 30 czerwca. Od 1 lipca 2020 zostanie włączone naliczanie kar za nieterminowy zwrot zbiorów.

7. Archiwum i Czytelnia Popularnonaukowa Biblioteki Sopockiej pozostają nieczynne. Skany planów można zamawiać wysyłając zapotrzebowanie na adres: tomasz.kot@mbp.sopot.pl lub we wtorki pod numerem telefonu 58 551 12 87.
Realizacja zamówień odbywać się będzie we wtorki.

8. Osoby przebywające na kwarantannie proszone są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów telefonicznie, mailowo lub przez FB Biblioteki Sopockiej lub Sopoteki.

9. Zbiory zarezerwowane przez Czytelników będą im udostępniane po odbyciu obowiązkowej 3-dniowej kwarantanny. O terminie odbioru zarezerwowanych pozycji Czytelnik zostanie poinformowany poprzez Konto Czytelnika w katalogu OPAC lub mailem.

10. Czasopisma (tygodniki, miesięczniki) będą wypożyczane Czytelnikom do domu, łącznie z bieżącymi numerami.

11. Rezygnujemy z następujących usług: świadczenia usług ksero, sprzedaży kawy, dostępu do Internetu dla Czytelników, udostępniania toalet Czytelnikom.

12. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice ochronne, maski lub/i przyłbice.

13. Wciąż zachęcamy do planowania swoich wypożyczeń zamawiając je:
telefonicznie, mailowo lub przez konto czytelnika online:

🔸 Sopoteka tel. (58) 551 27 06, sopoteka@mbp.sopot.pl (także przez FB Sopoteki (https://www.facebook.com/SopotekaPL)
🔸 Miniteka tel. (58) 551 12 87 wew. 23, wypozyczalnia@mbp.sopot.pl
🔸 Filia Koc i Książka tel. (58) 551 51 12, filia5@mbp.sopot.pl
🔸 Filia Broadway tel. (58) 551 98 40 , filia7@mbp.sopot.pl
🔸 Filia 8 tel. (58) 550 66 74, filia8@mbp.sopot.pl
🔸 Filia 6 tel. (58) 551 48 81, filia6@mbp.sopot.pl
🔸 Filia 2 tel. (58) 551 88 77, filia2@mbp.sopot.pl

14. Legimi wciąż dostępne od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do godziny 17.00 poprzez FB Sopoteki (https://www.facebook.com/SopotekaPL) oraz pod numerem telefonu 518-951-331.

15. Do odwołania zmienione zostają godziny udostępniania zbiorów:
🔸 Sopoteka: poniedziałek - piątek 9.00–19.00
🔸 Miniteka poniedziałek 10.30–17.30,
środa i piątek 8.30–15.30 (wtorki i czwartki placówka jest nieczynna)
🔸Koc i Książka, Broadway, Filia 8, Filia 6, Filia 2:
poniedziałek i wtorek 10.30–17.30;
środa, czwartek, piątek 8.30–15.30,
codziennie w godz. 13.00–13.30 placówki będą zamykane (w tym czasie dezynfekowane).
16. Ponownie jesteśmy otwarci na przyjmowanie od Państwa darów książkowych, filmowych, audiobooków, gier planszowych itd., za które jesteśmy zawsze bardzo wdzięczni.

17. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ zachowanie zasad bezpieczeństwa jest najważniejsze. Dla nas też jest to zupełnie nowa sytuacja i mamy nadzieję, że zechcą nam Państwo w niej pomóc.