Dodane przez Paulina - śr., 04/27/2022 - 09:37
Czarne fakty: „Poniemieckie”. Spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk

Biblioteka Sopocka zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Czarne Fakty – spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk.

Karolina Kuszyk – absolwentka Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Tłumaczka, germanistka, specjalistka od kompetencji międzykulturowych. Współpracuje między innymi z Instytutem Goethego, „Die Zeit” oraz kwartalnikiem „Zadra”. Na co dzień zajmuje się tłumaczeniem literatury niemieckiej na język polski.

Rozmowa w Sopotece będzie dotyczyła jej debiutanckiej książki – „Poniemieckie”, która w 2019 roku ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne. Autorka konstruuje opowieść o tym, co powojenne i pozostawione – o miejscach, domach, porzuconych przedmiotach. Jak obchodzono się z taką spuścizną? W trakcie spotkania dowiemy się z czym wiązało się budowanie na nowo życia na fundamentach pozostawionych przez Niemców i jak odbijało się to na świadomości i tożsamości polskich „spadkobierców”.

Na rozmowę z Karoliną Kuszyk zapraszamy do Sopoteki, Kościuszki 14, w piątek 20 maja o godzinie 18:00.

„Czarne fakty” to projekt dofinansowany ze środków Miasta Sopotu.