Dodane przez Paulina - pon., 07/26/2021 - 13:05
„A to historia! Opowiadania z dziejów Polski” – spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczką, 2 sierpnia, 17:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Nauk” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie z Kazimierzem Szymeczką będzie dotyczyć książki „A to historia! Opowiadania z dziejów Polski”.

O książce:
Historia nie musi być nudna. Szczególnie, kiedy jest skierowana do dzieci. Grube podręczniki nie zawsze kuszą, żeby do nich zajrzeć, ale kiedy książka historyczna jest kolorowa i pełna humoru, wtedy można bez obaw pokazać ją dziecku i być pewnym, że nauka będzie dla niego przyjemnością.

Głównymi bohaterami książki Kazimierza Szymeczko są Historynek, Wierszynek i Militarek. To właściwie narratorzy, którzy kochają książki i historię, ale każdy z nich ma swoją specjalność. Historynek uwielbia zagłębiać się w dawne czasy i analizować wydarzenia z przeszłości, Wierszynek kocha poezję, a Militarek najchętniej całymi godzinami opowiadałby o stoczonych bitwach. Czasami kłócą się między sobą, ale ich sprzeczki są zawsze konstruktywne, a przy tym uczą.

(fragment recenzji Klaudii Kobylańskiej: https://tiny.pl/9x6gj).

O autorze:

Mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Laureat międzynarodowego konkursu literackiego Uwierz w siłę wyobraźni. Autor Historii Polski w opowieściach, Pomolowanej historii i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w „Świerszczyku”. Chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa w RPG, szachy i koszykówkę.

Jego powieść Czworo i kości otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść Tetrus - do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

(źródło: Wydawnictwo Literatura).

Na spotkanie obowiązują zapisy pod adresem mailowym sopoteka@mbp.sopot.pl