Dodane przez admin - wt., 03/24/2020 - 08:28
Złote Pióro Sopotu 2020

Biblioteka Sopocka zaprasza do udziału w konkursie literackim „O Złote Pióro Sopotu”

Termin nadsyłania prac: od 24 marca do 14 czerwca 2020 r.

Zapraszamy do udziału w XXV edycji konkurs literackiego „O Złote Pióro Sopotu”!

Równo od ćwierćwiecza do Biblioteki Sopockiej rokrocznie spływają setki wierszy z całej Polski autorstwa twórców zarówno niezrzeszonych jak i zrzeszonych w związkach twórczych. Tematyka utworów jest dowolna, Regulamin Konkursu w żaden sposób nie ogranicza myśli autorskiej, a głównym kryterium oceny utworu są jego walory literackie. Celem konkursu jest popularyzacja kreatywnego pisania w Polsce i zachęcenie do spróbowania własnych sił w zawodzie pisarza, poety.

Jury, złożone z trzech osób z kręgu literackiego, wyłania jednego laureata oraz przyznaje ewentualne wyróżnienia. Nagroda główna to tytułowe złote pióro ufundowane przez Prezydenta Miasta Sopotu oraz gratyfikacja finansowa. Ponadto wybrane przez jury utwory zostaną opublikowane w antologii pokonkursowej pt. „Miejsce obecności”.
Wiersze należy wysyłać wyłącznie drogą mailową na adres: zlotepiorosopotu@gmail.com

Regulamin Konkursu wraz z oświadczeniem dostępny jest poniżej oraz w zakładce „Notatki” na fanpage’u Biblioteki Sopockiej.
Patronem medialnym Konkursu jest m.in. Stowarzyszenie Bibliotekarzy PolskichRadio Gdańsk i Magazyn Pomorski.