Dodane przez Paulina - pon., 08/23/2021 - 10:03
Plakat do spotkania autorskiego z Aleksandrą Kardaś

Biblioteka Sopocka zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Nauk”.

Książka, której temat jest rozległy jak ocean.
Autorka – fizyczka zajmująca się ziemskim systemem klimatycznym – przedstawia niezwykłą rolę, jaką woda odgrywa na Ziemi. Jak jej własności pozwoliły na powstanie życia, ukształtowanie się krajobrazu i klimatu. A także jak na różne sposoby wykorzystujemy ją od zarania cywilizacji. Książka nie jest podręcznikiem ani encyklopedią. To raczej subiektywny przegląd tego, co jest fascynujące w wodzie i jej możliwościach. Autorka skupiła się przede wszystkim na fizycznych cechach wody w różnych postaciach i zjawiskach z jej udziałem, które można zaobserwować na Ziemi, uznając te aspekty za najciekawsze. Zrozumienie ich pozwala uzmysłowić sobie powiązania pomiędzy tym, co dzieje się w różnych częściach świata, albo jakie praktyczne konsekwencje przynosić może zmiana klimatu.

Aleksandra Kardaś – fizyczka atmosfery, dzieli się ze światem wiedzą o pogodzie i klimacie jako autorka „Książki o wodzie”, redaktorka strony „Nauka o klimacie” i współautorka książki pod tym samym tytułem.

źródło opisu: Wydawnictwo MG

Zapraszamy 14 września o 17:00.
Zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl

Projekt „Biblioteczna Akademia Nauk” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.