Dodane przez julia.zamiela@… - pon., 10/11/2021 - 14:34
Na plakacie znajdują się podstawowe informacje dotyczące wydarzenia oraz okładki czterech książek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Rafała Kosika na spotkanie autorskie z pisarzem.

Rafał Kosik to pisarz science fiction, publicysta i scenarzysta. W swojej prozie łączy fantastykę socjologiczną z elementami sensacji i horroru. Opublikował liczne opowiadania (m.in. w „Nowej Fantastyce” i magazynie „Science Fiction, Fantasy & Horror”).

Zdecydowanie najlepiej się czuje w prozie science fiction, a konkretniej w socjologiczno-filozoficznej odmianie gatunku, która realizuje się w bardzo mrocznym klimacie, niekiedy zbliżającym się nawet do horroru. Przez swoje książki Rafał Kosik nawiązuje dialog z tradycją literacką reprezentowaną przez takich mistrzów jak Stanisław Lem.

Jest autorem znanym szczególnie młodzieży dzięki książkom z serii „Felix, Net i Nika”. Seria sprzedała się w nakładzie przekraczającym 1 400 000 egz. W przygodach tytułowych bohaterów pojawiają się nie tylko staroświeckie duchy, ale także nowoczesny program sztucznej inteligencji i zwariowane wynalazki. Książki te są pełne humoru. Felix, Net i Nika rozwiązują kolejne zagadki, podróżują w czasie, konstruują przedziwne urządzenia, ale też zderzają się z gimnazjalną rzeczywistością: walczą ze szkolnym gangiem wyłudzającym pieniądze, stykają się z problemem narkotykowym, dotykają ich pierwsze młodzieńcze uczucia. W nowej podstawie lektur książka Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi jest lekturą w szkole podstawowej w klasach IV-VI.

Na spotkanie z autorem zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Na najmniejszych czytelników będą czekały warsztaty plastyczne z tworzenia latających spodków.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl

W przypadku zapisywania dzieci prosimy o podanie liczby osób.

(źródło opisu: legimi.pl, materiały autora)

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Fantastyczna bibLEMteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.