Dodane przez Paulina - pon., 11/30/2020 - 13:24
Od 1 grudnia Biblioteka otwarta na nowych zasadach

Podstawowe informacje

Data wydarzenia
Opis wydarzenia

1 grudnia 2020 roku ponownie otwieramy filie Biblioteki Sopockiej. 

Aktualna sytuacja zmusza nas do podjęcia działań mających na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia Covid-19 w filiach Biblioteki Sopockiej. Jedną z nich jest ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni w naszych filiach.

W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed wirusem, prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury.

Będziemy dokładali wszelkich starań, aby nasi pracownicy i Czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco w przypadku potrzeby konieczności zmian w procedurach, będziemy reagowali natychmiast. 

Zaplanowane przez Państwa odwiedziny w Bibliotece musza być w ograniczone tylko do niezbędnych wizyt, których nie można rozwiązać za pomocą rozmowy telefonicznej lub przez kontakt mailowy czy na FB, tj. zwrot i wypożyczenie zbiorów.

Ze względu na szereg ograniczeń, prosimy, by KAŻDĄ WIZYTĘ UMAWIAĆ TELEFONICZNIE (przygotuj swój numer Karty Czytelnika).

Bardzo prosimy też o przygotowanie tytułów, które będą chcieli Państwo odebrać, by bibliotekarze wcześniej mogli przygotować je do drogi, a tym samym skrócić Państwa wizytę w naszych placówkach. Pomocny będzie w tym nasz katalog, który znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej mbp.sopot.pl.

 Ważne jest, byśmy wszyscy trzymali się kilku prostych zasad.

 Zasady panujące w Sopotece:

1.     Używaj maseczki ochronnej lub/i przyłbicy, i w miarę możliwości rękawiczek.

ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZESŃTWA CZYTELNIK BEZ WW ŚRODKÓW BEZPIECZEŃSTWA NIE ZOSTANIE OBSŁUŻONY.

2.     Zwróć uwagę na taśmy wyznaczające miejsca, w których możesz się poruszać.

3.     Zwrotów dokonuj przy stanowisku do tego wyznaczonym, tj. przy „stanowisku od strony wind” (są tam ustawione i oznaczone kosze na zwroty). Zwrócone zbiory pozostają odpowiednio zabezpieczone w kwarantannie 3 dni. Po tym czasie wracają na półkę i mogą być wypożyczone ponownie (4 dnia po zwrocie zbiory trafiają na półkę). 

4.     Oddane zbiory są ściągane z konta dopiero po odbyciu przez nie 3-dniowej kwarantanny, czyli w przypadku zwrotu sześciu książek, nie ma możliwości wypożyczenia kolejnych sześciu wcześniej niż po 3 dniach od daty zwrotu.

5.     Zbiory zarezerwowane przez Czytelników będą im udostępniane po odbyciu obowiązkowej 3-dniowej kwarantanny. O terminie odbioru zarezerwowanych pozycji Czytelnik zostanie poinformowany poprzez Konto Czytelnika w katalogu OPAC lub mailem.

6.     Bardzo prosimy o przygotowanie tytułów, które będą chcieli Państwo ODEBRAĆ, by bibliotekarze wcześniej mogli przygotować je do drogi, a tym samym skrócić Państwa wizytę w naszych placówkach. Pomocny będzie w tym nasz katalog, który znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej mbp.sopot.pl. W każdej czynnej filii można wypożyczyć do sześciu zbiorów na jedną Kartę Czytelnika. 

7.     Wcześniej zarezerwowane pozycje odbierz przy stanowisku od strony ruchomych schodów, oznaczone numerem Twojej Karty Czytelnika.

8.     Planowane wypożyczenia należy wcześniej zgłosić na jeden z czterech sposobów: telefonicznie (585512706), przez FB Sopoteki https://www.facebook.com/SopotekaPL), mailowo (sopoteka@mbp.sopot.pl) lub przez konto czytelnika online.

9.     Kody do Legimi będziemy wydawać od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:00–19:00, w piątki w godzinach 8:00–15:00 poprzez FB Sopoteki (https://www.facebook.com/SopotekaPL) oraz pod numerem telefonu 518 951 331.

10.  Godziny funkcjonowania filii: 
poniedziałek – czwartek 12:00–19:00
piątek 8:00–15:00

11.  Do odwołania zostają zawieszone wydarzenia odbywające się na miejscu, jesteśmy dla Państwa w sieci.

12.  Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice ochronne, maski lub/i przyłbice.

13.  Osoby przebywające na kwarantannie proszone są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów telefonicznie, mailowo lub przez FB Sopoteki.

14.  Rezygnujemy z następujących usług: świadczenia usług ksero, sprzedaży kawy, dostępu do Internetu dla Czytelników, udostępniania toalet Czytelnikom, korzystania ze zbiorów na miejscu (w tym książek, czasopism, gier planszowych, tabletów, komputerów itp.), dostępu do półek.

 Zasady panujące w filiach 2,6,8, Kocu i Książce, Broadwayu, Minitece:
 

1.     Należy używać maseczek ochronnych lub/i przyłbic, i w miarę możliwości rękawiczek. Ze względów bezpieczeństwa czytelnik bez ww. środków nie zostanie obsłużony.

2.     Planowane wypożyczenia należy wcześniej zgłosić zamawiając telefonicznie, mailowo lub przez konto Czytelnika online:

 

filia 2 tel. (58) 551 88 77, filia2@mbp.sopot.pl

filia 6 tel. (58) 551 48 81, filia6@mbp.sopot.pl

filia 8 tel. (58) 550 66 74, filia8@mbp.sopot.pl

Koc i Książka tel. (58) 551 51 12, filia5@mbp.sopot.pl

Broadway (58) 551 98 40, filia7@mbp.sopot.pl

Miniteka (58) 551 12 87, wypozyczalnia@mbp.sopot.pl

 

3.     Zbiory zarezerwowane przez Czytelników będą im udostępniane po odbyciu obowiązkowej 3-dniowej kwarantanny. O terminie odbioru zarezerwowanych pozycji Czytelnik zostanie poinformowany poprzez Konto Czytelnika w katalogu OPAC lub mailem.

4.     Godziny funkcjonowania ww. filii: 
poniedziałek – czwartek 12:00-19:00
piątek 8:00 – 15:00

5.     Zwrotów i odbioru zbiorów dokonujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy filii. 

6.     Zwrócone zbiory pozostają odpowiednio zabezpieczone w kwarantannie 3 dni. Po tym czasie wracają na półkę i mogą być wypożyczone ponownie (4 dnia po zwrocie zbiory trafiają na półkę).

7.     Osoby przebywające na kwarantannie proszone są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.

8.     Należy zwrócić uwagę na taśmy wyznaczające miejsca, w których można się poruszać. 

9.     Rezygnujemy z następujących usług: ksero, sprzedaży kawy, dostępu do Internetu dla Czytelników, udostępniania toalet Czytelnikom, korzystania ze zbiorów na miejscu (w tym książek, czasopism, komputerów itp.), dostępu do półek.

10.  Do odwołania zostają zawieszone wydarzenia odbywające się na miejscu, jesteśmy dla Państwa w sieci.

11.  Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice ochronne, maski lub/i przyłbice.


Zasady panujące w Archiwum i Czytelni Popularnonaukowej Biblioteki Sopockiej:

1.     Archiwum i Czytelnia Popularnonaukowa Biblioteki Sopockiej pozostają nieczynne. Skany planów można zamawiać wysyłając zapotrzebowanie na adres: tomasz.kot@mbp.sopot.pl lub pod numerem telefonu 58 551 12 87 w:

poniedziałek – czwartek 12:00–19:00

piątek 8:00–15:00

 Realizacja zamówień będzie umawiana na konkretny dzień i godzinę.

 

Opublikuj

Opublikuj