Dodane przez Paulina - pt., 05/20/2022 - 07:31
Poczytaj mi: spotkanie z Agnieszką Kunikowską

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach projektu „Poczytaj mi” – spotkanie z właścicielką jednego z najmilszych dla ucha głosów w Polsce, Agnieszką Kunikowską.

Agnieszka Kunikowska jest aktorką dubbingową i telewizyjną, lektorką telewizyjną i dziennikarką Polskiego Radia, w którym prowadzi audycje dla dzieci. Od 23 czerwca 2019 jest gospodarzem „Lata z radiem”. Użyczyła swojego głosu m.in. księżniczce Fionie (seria filmów animowanych „Shrek”), rezolutnemu żółwiowi Franklinowi (serial animowany „Witaj, Franklin”) czy czarodziejce Triss Merigold (gra komputerowa „Wiedźmin”). W 2021 roku została wyróżniona tytułem Mistrz Mowy Polskiej.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (tł. Beata Pukło) i transmitowane na żywo.

Projekt „Poczytaj mi” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.