Dodane przez Paulina - pon., 04/19/2021 - 08:55
Spotkanie autorskie online z Małgorzatą Oliwią Sobczak z okazji 120-lecia Sopotu. 26 maja, godzina 18:00, fanpage Sopoteki.

Podstawowe informacje

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia

26 maja o 18:00 w internetowych progach Sopoteki odbędzie się pierwsze organizowane przez Bibliotekę Sopocką wydarzenie z cyklu „Sopot 1901–2021” inaugurującego obchody 120-lecia Sopotu.  Spotkanie z pisarką Małgorzatą Oliwą Sobczak poświęcone zostanie najnowszemu i zarazem ostatniemu tomowi mrocznej trójmiejskiej trylogii „Kolory zła”. Jaką rolę odegra w „Bieli” Sopot? Czy ze zbrodnią mu do twarzy? Na te i inne pytania usłyszą Państwo odpowiedź już niedługo. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Blaim-Gnatiuk.  

O książce 
Pewnego zimowego poranka z okna sopockiej kamienicy skacze studentka prawa. Ślady na jej ciele wskazują, że przed śmiercią młoda kobieta była krępowana i duszona. Na miejsce zdarzenia przybywa prokurator Leopold Bilski, który po sprawie w Kartuzach wrócił do Trójmiasta. Tropy wiodą do środowiska nocnych klubów, które kryją mroczne pragnienia i tajemnice głęboko osadzone w przeszłości. 
(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4962286/biel)  
 
O autorce 
Mieszkanka Sopotu. Na co dzień zajmuje się badaniami naukowymi oraz pracami rozwojowymi w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Ukończyła kulturoznawstwo i dziennikarstwo. Jest członkinią Stowarzyszenia Kochamy Żuławy. 
W 2015 roku opublikowano jej pierwszą książkę – postmodernistyczną baśń „Mali, Boli i Królowa Mrozu”. W swoich utworach łączy nurt egzystencjalny z realizmem magicznym. Inspiruje się twórczością autorów takich jak Julio Cortázar i Majgull Axelsson. Natchnienie czerpie z muzyki, bez której nie wyobraża sobie życia.  

Opublikuj

Opublikuj