Dodane przez magdalena.przy… - wt., 08/04/2020 - 11:57
Plakat spaceru

Biblioteka Sopocka zaprasza do udziału w spacerze śladami Polonii sopockiej „Szlakiem rodła”, w ramach projektu „Ramię w ramię z Bohaterem”.

26 sierpnia 2020 r., godz. 16:30
Start spaceru pod pomnikiem Władysława Bartoszewskiego przy budynku Sopot Centrum.

Na wydarzenie można zapisać się w dowolnej Filii Biblioteki Sopockiej (również telefonicznie).
Po zapisaniu się należy odebrać darmową wejściówkę w Sopotece maksymalnie 20 minut przed planowanym wydarzeniem.

Kilkanaście procent populacji Sopotu przed rokiem 1939r. przyznawało się do polskości i aktywnie działało w lokalnych strukturach polonijnych organizacji. Pamiątkami po ich pracy i działalności w mieście są: kościół pw. Gwiazdy Morza, gmachy dawnej szkoły i przedszkola prowadzonych przez Macierz Szkolną, budynek dawnego "Domu Polskiego" oraz liczne polskie pensjonaty, a także miejsca gdzie nasi rodacy mieszkali, jak willa Adelajda przy ul. Kasprowicza należąca do Mariana Mokwy, malarza marynisty i twórcy Galerii Morskiej w Gdyni.

Z powodu ryzyka zakażenia koronawirusem przed zapisaniem się na spacer należy zapoznać się z regulaminem spaceru dostępnym w zakładce „Notatki” na fanpage'u Biblioteki Sopockiej.