Dodane przez magdalena.przy… - wt., 08/04/2020 - 12:09
Spotkanie autorskie z dr. Januszem Dargaczem 31.08.20

Biblioteka Sopocka zaprasza na spotkanie autorskie z dr. Januszem Dargaczem, w ramach projektu „Ramię w ramię z Bohaterem”.

31 sierpnia 2020 r., godz. 17:00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum, Sopoteka

Na wydarzenie można zapisać się w dowolnej Filii Biblioteki Sopockiej (również telefonicznie).
Po zapisaniu się należy odebrać darmową wejściówkę w Sopotece maksymalnie 20 minut przed planowanym wydarzeniem.

Dr Janusz Dargacz, kierownik działu historycznego w Muzeum Gdańska, pracownik naukowy Instytutu Historii PAN w Pracowni Dziejów Pomorza i Krajów Bałtyckich w Zakładzie Dziejów Pomorza. Dr Dargacz specjalizuje się w historii Gdańska i Pomorza XIX wieku oraz dziejów kąpielisk morskich południowego wybrzeża Bałtyku. Dr Janusz Dargacz jest autorem licznych publikacji naukowych, m.in: „Początki kąpielisk morskich w okolicach Gdańska (około 1800 r.),” „Polscy letnicy w Sopocie w świetle raportów policji pruskiej z przełomu XIX i XX wieku”, „Gdańszczanin na plaży. Z dziejów letniego wypoczynku w XIX-wiecznym Gdańsku”, „Sopocka działalność Wiktora Kulerskiego w świetle pruskich materiałów policyjnych”, „Polskie pensjonaty w Sopocie do 1939 r.
W ramach projektu Biblioteki Sopockiej, „Ramię w ramię z Bohaterem”, dr Janusz Dargacz opowie funkcjonowaniu kąpieliska w Sopocie na przełomie XIX w. Obecności w nim polskich turystów, a także polskich pensjonatach i trudnych warunkach działalności miejscowej Polonii.