Dodane przez Paulina - wt., 08/31/2021 - 07:41
okładka książki "kiedy byłem dużym chłopcem" gabriela oleszka: czerwono-żółte tło, para ciemnych postaci, kobieta i meżczyzna, stoi objęta, twarzą zwróceni do siebie

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Gabrielem Oleszkiem. Rozmowa dotyczyć będzie książki “Kiedy byłem dużym chłopcem” i odbędzie się 22 września o godz. 17:00.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o przesłanie maila zawierającego imię, nazwisko i numer telefonu pod adres: sopoteka@mbp.sopot.pl.

O książce:

Trzecią książkę autora z cyklu wspomnień "Kiedy byłem..." czyta się z zapartym tchem. Pojawiają się sopockie prywatki, pierwsze randki, szaleństwa motocyklowe, a później samochodowe, ale także pierwszy - po ukończeniu gdyńskiej PSM - angaż w Polskich Liniach Oceanicznych. Autor zaczyna pracę od szeregowego marynarza, pnąc się po stopniach awansu zawodowego. Odwiedzamy wraz z nim porty w Brazylii, Urugwaju, Argentynie, Korei Płn. i Wielkiej Brytanii. Poznajemy fascynujące lokalne ciekawostki i portowe tawerny. Uczestniczymy w typowym dla ludzi morza "handlu bezpośrednim", uzupełniającym domowy budżet. Atrakcją opowieści są barwnie opisane postacie przyjaciół i znajomych autora, nieobce także wielu sopockim czytelnikom książki.

Dorota Starościak (źródło: https://czec.pl/pl/p/Kiedy-bylem-duzym-chlopcem/4946)

Opublikuj

Opublikuj