Dodane przez Paulina - pon., 09/27/2021 - 13:07
Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem

Biblioteka Sopocka zaprasza entuzjastów literatury sensacyjnej na spotkanie organizowane w ramach cyklu „Sopot 1901-2021”.

W Sopotece będziemy gościć Mariusza Czubaja, który opowie nam o swojej przygodzie z powieścią kryminalną oraz o zagadnieniach związanych ze specyfiką gatunku. Nie zabraknie również wątku dzieł z cyklu Jarosław Pater, stworzonego we współpracy z Markiem Krajewskim, w tym „Alei samobójców”. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Blaim-Gnatiuk.

Spotkanie odbędzie się 22 października o godzinie 18:00.

Zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl

O autorze:

Mariusz Czubaj (ur. 1969 r.), profesor antropologii kultury, autor powieści kryminalnych – 21:37, Kołysanka dla mordercy i Zanim znowu zabije. Wraz z Markiem Krajewskim stworzył postać komisarza Jarosława Patera, bohatera Alei samobójców i Róż cmentarnych. Pisze nie tylko kryminały, lecz także opracowania poświęcone temu gatunkowi powieści (Krwawa setka. 100 najważniejszych powieści kryminalnych, napisana wspólnie z Wojciechem Bursztą, i Etnolog w Mieście Grzechu. Powieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne) oraz innym obszarom kultury popularnej. Dwukrotnie, 2009 i 2017 roku, Mariusz Czubaj zdobył statuetki Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną. Jego książki zostały przetłumaczone na angielski, niemiecki, ukraiński i turecki.

(Źródło: https://www.wydawnictwoalbatros.com/autorzy/mariusz-czubaj/