Dodane przez julia.zamiela@… - pon., 10/11/2021 - 12:03
Na zdjęciu znajdują się podstawowe informacje dotyczące wydarzenia oraz grafika huśtawki dla dzieci.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie zaprasza na spotkanie z Martą Horbal, autorką książki „Stół”, które odbędzie się 29 października 2021 o godzinie 17:00 w filii Sopoteka (Kościuszki 14).

Dwójka głównych młodych bohaterów i łącząca ich trauma lat dziecięcych, która wciąż determinuje to, jak wyglądają ich więzi z innymi ludźmi, stosunki rodzinne i podejście do wszelkich spraw życia codziennego. „Stół” skupia się na ludzkiej relacji z przeszłością, próbami rozliczania jej i godzenia się z nią. Na tym, jak wpływa na nas to, jaka współzależność łączy nas ze swymi rodzicami. Tłem opowieści – bardziej lub mniej metaforycznym – pozostaje właśnie stół. Miejsce, w którym spotykamy się nie tylko po to, aby spożywać posiłki, ale również chociażby w celu podtrzymywania rodzinnych więzi.

Marta Horbal – rocznik 1988. Ukończyła Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Mieszka w Gdyni wraz z mężem, córką i zwierzętami. Inspiracji do pisania szuka w codzienności oraz literaturze. Szczególnie ceni twórczość, w której wrażliwość estetyczna, dbałość o detal i głębia psychologiczna sprawiają, że dzieło jest interesujące nie tylko pod względem formy, ale i samej treści. Z przyjemnością czyta Julię Fiedorczuk, Trumana Capote’a, Ursulę Le Guin, Davida Fostera Wallace’a, Edwarda St Aubyna, Margaret Atwood i Alice Munro. Powieść „Stół” (wydawnictwo JanKa) to debiut literacki autorki.

Spotkanie poprowadzi Barbara Kosmowska.

Przyjdźcie lub zarezerwujcie wcześniej mailowo miejsce: sopoteka@mbp.sopot.pl.