Dodane przez Paulina - pon., 05/16/2022 - 07:17
Spotkanie autorskie z Sylwią Górą

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Sylwią Górą. Rozmowa odbędzie się 23 czerwca w Sopotece, Kościuszki 14 o godzinie 18:00.

Sylwia Góra – kulturoznawczyni, doktorka nauk humanistycznych. Współpracuje między innymi z „Krytyką Polityczną”, „Kulturą Liberalną” oraz „Kwartalnikiem Filozoficznym”. W kwietniu 2022 ukazała się jej książka, „Kobiety, których nie ma. Bezdomność kobiet w Polsce”, dotycząca polek bezpośrednio dotkniętych przez kryzys. Autorka porusza kwestie często omijane przez mainstreamowe media, gdy mowa o bezdomności, takie jak menstruacja czy ciąża. Kim są kobiety, których społeczeństwo wolałoby nie widzieć? Sylwia Góra oddaje im głos na kartach swojej książki.

Spotkanie rozpocznie zbiórkę środków higieny osobistej dla kobiet w kryzysie bezdomności. Zbiórka potrwa do 30 czerwca.

Spotkanie poprowadzi Ewa Lewandowska – dyrektor Biblioteki Sopockiej. Wstęp wolny.