Dodane przez Paulina - pt., 05/21/2021 - 09:42
„Tako rzecze Lem”. Spotkanie autorskie ze Stanisławem Beresiem, 11 czerwca, 17:00

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia

Zapraszamy na pierwsze spotkanie realizowane w ramach projektu „Fantastycza bibLEMteka”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Naszym gościem będzie Stanisław Bereś – polski poeta, historyk literatury, medioznawca, krytyk literacki, tłumacz. Opublikował 23 książki (4 przełożone na języki obce) i ok. 550 artykułów, szkiców i recenzji na łamach czasopism krajowych, emigracyjnych oraz zagranicznych. Zrealizował kilkaset odcinków programów telewizyjnych, 3 filmy dokumentalne, 6 wykładów multimedialnych.

Spotkanie poprowadzi Dagny Kurdwanowska.

Rozmowa będzie transmitowana w mediach społecznościowych.

„Tako rzecze Lem” – obszerny wywiad ze Stanisławem Lemem, który został przeprowadzony między listopadem 1981 a sierpniem 1982 roku oraz we wrześniu i grudniu 2001 roku, wydany po raz pierwszy przez Wydawnictwo Literackie w 2002 roku.

Jest to książka pod wieloma względami niezwykła, jeden z niewielu tak pełnych i wielostronnych portretów intelektualnych pisarza i myśliciela, jakie zna literatura polska. Oddajmy na początek sprawiedliwość rozmówcy Lema: Bereś jest w swej roli doskonały, nienarzucający się, choć stale obecny, dobrze do trudnego dialogu przygotowany, więc i dociekliwy, czasem krytyczny, nigdy jednak nie próbuje wyeksponować zbytnio siebie, poprzestając na dyskretnej inspiracji”.
Jerzy Jarzębski, „Tygodnik Powszechny”

Spotkanie odbędzie się 11 czerwca o 17:00 w Sopoteka, obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy pod adresem mailowym: sopoteka@mbp.sopot.pl

Patronat nad projektem objęło Wydawnictwo Literackie.

Opublikuj

Opublikuj