Dodane przez magdalena.przy… - śr., 07/22/2020 - 07:41
Transmisja on-line z gali konkursu "O Złote Pióro Sopotu"

Biblioteka Sopocka zaprasza na transmisję on-line ze spotkania wieńczącego konkurs poetycki „O Złote Pióro Sopotu”.

7 sierpnia 2020 r., godz. 18:00
Tadeusza Kościuszki 14
81-704 Sopot

Równo od ćwierćwiecza do Biblioteki Sopockiej rokrocznie spływają setki wierszy z całej Polski autorstwa twórców zarówno niezrzeszonych jak i zrzeszonych w związkach twórczych. Tematyka utworów jest dowolna, a głównym kryterium oceny utworu są jego walory literackie. Celem konkursu jest popularyzacja kreatywnego pisania w Polsce i zachęcenie do spróbowania własnych sił w zawodzie pisarza, poety.

Setki nadesłanych wierszy, godziny obrad jury i... już wszystko wiemy. Niniejszym ogłaszamy, iż organizowany po raz 25. konkurs „O Złote Pióro Sopotu” został rozstrzygnięty.

Jury w składzie: Piotr Lorkowski, Andrzej Fac i Artur Nowaczewski wskazało zwycięskie nazwisko autora oraz osób wyróżnionych.

Podczas finałowej gali poznamy nazwiska laureata (lub laureatki!) oraz osób wyróżnionych.

Niestety ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2 wydarzenie będzie miało charakter zamknięty - zaproszeni na nie uczestnicy zostali poinformowani o terminie gali drogą mailową. Aby jednak każdy mógł wziąć udział choćby „duchem” w wydarzeniu, będziemy je transmitować na żywo w naszych mediach społecznościowych.
Nazwiska laureata/laureatki oraz osób wyróżnionych opublikujemy po zakończeniu gali na naszym fanpage'u.

Patroni medialni wydarzenia:
Radio Gdańsk S.A. Magazyn Pomorski Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich