Dodane przez agata.perzynsk… - pon., 06/21/2021 - 11:02
Wystawa malarstwa Gabriela Oleszka w filii 6, Od 5 lipca do 30 września

Od 5 lipca do 30 września 2021 roku zapraszamy do zwiedzania wystawy malarstwa Gabriela Oleszka – kapitana marynarki, pisarza oraz malarza. Wystawa odbędzie się w filii 6 znajdującej się na ul. 23 Marca 77C.
Zapraszamy w godzinach otwarcia filii.

Gabriel Piotr Oleszek urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni 1968 oraz Uniwersytetu Gdańskiego 1976. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków.
Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Szereg publikacji fachowych w prasie specjalistycznej. Jest członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „MARE NOSTRUM". Tworzy obrazy marynistyczne. Jest zafascynowany marynistyką Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka i Henryka Baranowskiego.