Ładowanie Wydarzenia

« All Events

Beskid bez kitu. Spotkanie autorskie z Marią Strzelecką

20 czerwca, 17:0018:00

grafika projektu z chłopów my wszyscy; ozdobne kolorowe kwadrwaty,białe napisy dotyczące szczegółów wydazenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Marią Strzelecką – artystką, graficzką, malarką, aktorką, autorką książek „Beskid bez kitu” oraz „Beskid bez kitu. Zima”, wokół których będzie oscylować nasza rozmowa w Sopotece. Książki Marii Strzeleckiej to zachwycające pod względem wizualnym opowieści o Łemkowszyźnie sprzed lat i tej dzisiejszej, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Warto dodać, że wspomniane książki są projektami w pełni autorskimi: Strzelecka nie tylko napisała do nich tekst, ale też samodzielnie wykonała oprawę graficzną, ilustracje, skład typograficzny, jak również sama przygotowała projekt do druku.  

Co takiego ma w sobie Beskid Niski, że skradł serce Autorki? Jakie opowieści skrywa? I co dziś możemy w nich odnaleźć dla siebie? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy już 20 czerwca podczas spotkania w Sopotece. Do zobaczenia! 

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Z chłopów my wszyscy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 O gościni: 

Maria Strzelecka – absolwentka warszawskiej ASP, najpierw studiowała na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, później na Wydziale Grafiki. Dyplom z animacji w pracowni profesora Hieronima Neumanna, aneks z malarstwa w pracowni profesora Adama Styki.
17.06.2019 obroniła pracę doktorską na tym samym wydziale – promotorka: Grażka Lange.
Kiedyś wokalistka punkowych kapel, teraz czas dzieli między malarstwo, animacje, Beskid Niski oraz samotne wyprawy na północ. Mama dwójki dzieci, Kaja i Jagny. 

Prace Marii Strzeleckiej można obejrzeć na jej stronie: https://www.mariastrzelecka.pl/ 

Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca o 17:00 w Sopotece.

 

Szczegóły

Data:
20 czerwca
Godzina:
17:00–18:00
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
Tadeusza Kościuszki 14
Sopot, pomorskie 81-704 Poland
+ Google Map
Phone
500663485
Skip to content