Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

English, please! Rozmowy po angielsku dla maturzystów

29 listopada, 2023, 17:0018:30

Zapraszamy na kolejne z cyklu spotkanie „English, please!” – konwersacje w języku angielskim dla przyszłorocznych maturzystów. 

Język obcy to, obok języka polskiego i matematyki, jeden z trzech obowiązkowych przedmiotów na egzaminie maturalnym. Od lat największa liczba uczniów decyduje się na sprawdzenie swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego. Nie jest tajemnicą, że w tym przypadku największym wyzwaniem często okazuje się aktywne mówienie i słuchanie – obszar, któremu podczas zajęć szkolnych poświęcaj się zazwyczaj najmniej uwagi. Z tą właśnie myślą przygotowany został „English, please!” – cykl spotkań kładących nacisk na praktyczne użycie języka w konwersacji. Zajęcia skupiają się na umiejętność swobodnego porozumiewania się, łącząc przyjemną formę oraz merytoryczne przygotowanie do egzaminu. Spotykamy się w każdą ostatnią środę miesiąca, równocześnie ćwicząc samą formułę matury ustnej, jak i w przyjemnej atmosferze poruszając najbardziej interesujące nas tematy, na które często nie ma miejsca w sylabusie standardowych lekcji. Poruszamy również tematykę związaną z popkulturą, social mediami i tym, co nas interesuje, bawi, a także irytuje.   

Na kolejne spotkanie z cyklu „English, please!” zapraszamy 29 listopada o godzinie 17:00 do Sopoteki, Kościuszki 14.

Temat spotkania: „Scared as hell” 

Co prawda Halloween już za nami, ale listopadowa pora sprzyja mrocznym tematom, więc i my zanurzymy się w odmętach zagadnień związanych ze strachem. Na najbliższym spotkaniu zastanowimy się, dlaczego lubimy lub nie lubimy się bać i co sprawia, że cierpnie nam skóra. Oczywiście nie zabraknie tematów związanych z horrorem w książce, filmie i grach komputerowych. Na koniec znajdzie się też czas na symulację matury ustnej, temat wystarczająco straszny sam w sobie. 😉 

Szczegóły

Data:
29 listopada, 2023
Godzina:
17:00–18:30
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
Tadeusza Kościuszki 14
Sopot, pomorskie 81-704 Poland
+ Google Map
Phone
500663485
Skip to content