« All Events

• To wydarzenie minęło.

Filmowy mikrokosmos: Małe światy na dużym ekranie

29 maja, 17:3018:30

filmowy mikrokosmos

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Filmowy mikrokosmos: Małe światy na dużym ekranie”. Tym razem skupimy się na filmach, które poruszają kwestie związane z historią i kulturą naszego kraju. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak opowiadać, by nie znużyć tych mieszkanek i mieszkańców Polski, którzy na podręcznikach do historii zjedli zęby i co zrobić, żeby równocześnie zainteresować i doedukować obcokrajowców. Pochylimy się również nad kwestią patosu i powagi, które mogą stać na przeszkodzie w tworzeniu filmów przemawiających do szerokiej publiki, a na dokładkę zrewidujemy sam akt tworzenia i rozpowszechniania pewnych faktów i opinii, które z czasem stają się naszą wspólną tożsamością narodową.

Na kawę, herbatę i pogłębione dyskusje zapraszamy 29 maja o 17:30 do Sopoteki.

Spotkanie poprowadzi nasza bibliotekarka, Kamila Chmara, absolwentka filologii polskiej oraz wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej. Na co dzień pracuje w sopockiej mediatece, w której propaguje równość wszystkich form artystycznego wyrazu. Wszędzie doszukuje się drugiego dna i głęboko wierzy, że każde zetknięcie z kulturą może nas czegoś nauczyć – czy to o świecie, czy o sobie samych.

Data:
Godzina: