« All Events

• This event has passed.

Jak rozpoznać wartościową książkę dla dzieci? Wykład i warsztaty

24 kwietnia, 17:0018:00

jak rozpoznać wartościową książkę dla dzieci – napis i kilka ilustracji książek, na dole logotypy: biblioteki, miasta i wydawnictwa natuli

Jak rozpoznać wartościową książkę dla dzieci?

Po co właściwie czytać dzieciom? O co chodzi z tym, że czytanie wzmacnia więź (i czy to nie przesada)? Jak się bawić literaturą i formą książki? Czy są publikacje, których absolutnie nie powinno
się czytać? Co ze strasznymi baśniami i książkami z marketów? Wiele pytań i wiele odpowiedzi. Zapraszamy na wykład połączony z warsztatami o tym, jak dobrze się bawić wspólnym, rodzinnym czytaniem, będzie trochę kulturowej teorii baśni, trochę zabawy palcami, trochę o rozwoju emocjonalnym, a także całkiem sporo o tym, jak literatura może wspierać dzieci i dorosłych.

Spotkanie dla rodziców, edukatorów i edukatorek oraz wszystkich osób zainteresowanych tym tematem.

O prowadzącej:

Aleksandra Brambor-Rutkowska – absolwentka edytorstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, redaktorka naczelna wydawnictwa Natuli, autorka nagradzanych książek dla małych dzieci, pasjonatka
kaligrafii. Do tej pory pracowała przy ponad dwustu książkach dla różnych wydawców.

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia o 17:00 w Sopotece. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Date:
Time: