Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Lotne finisze. Spotkanie autorskie z Jakubem Kornhauserem

20 lutego, 17:0018:30

grafika promująca spotkanie z Jakubem Kornhauserem: okładka książki na zielonym tle

Zapraszamy na kameralne spotkanie autorskie z Jakubem Kornhauserem wokół książki „Lotne Finisze. Skarby Powiatu Chojnickiego z Rowerowej Perspektywy” – literackiego przewodnika, w którym autor zabiera nas na rowerową przejażdżkę po pięknych okolicach Borów Tucholskich.

Jak powiedział Jakub Kornhauser podczas jednego ze spotkań promujących książkę: „Ważne jest, by dostrzegać piękno w zwykłej drodze, bo to jest piękno rzeczy zwykłych”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu i dyskusji o pięknie rzeczy zwykłych, urokach rowerowych podróży i tym, co ma do zaoferowania turystom Powiat Chojnicki.

Spotkanie poprowadzi Karolina Romanowska.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem: 605 787 330.

 

Jakub Kornhauser – poeta, eseista, tłumacz, redaktor, krytyk literacki i literaturoznawca, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Filologii Romańskiej UJ oraz w Ośrodku Badań nad Awangardą przy Wydziale Polonistyki UJ, którego jest współzałożycielem. Współpracuje z Centrum Badań Przekładoznawczych UJ (warsztat przekładu literatury eksperymentalnej; indywidualne projekty przekładowe) i Instytutem Filologii Polskiej UAM (Creative Writing Lab). Zajmuje się między innymi teorią i historią XX-wiecznych ruchów awangardowych, literaturą eksperymentalną, poezją współczesną, kulturą Europy Środkowej i krajów romańskich. Jest autorem kilku tomików poezji, w tym „Na pograniczu snów i jawy”, „Wiersze z czasu pandemii” i „Opowieść o końcu świata, który nie nadszedł”.

Szczegóły

Data:
20 lutego
Godzina:
17:00–18:30
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Kamionka
Mazowiecka 26
Sopot, pomorskie 81-862 Poland
+ Google Map
Phone
605787330
Skip to content