« All Events

Malowanie przez kropkowanie i wylewanie

19 czerwca, 12:0013 września, 15:00

Biblioteka Sopocka zaprasza na wystawę malarstwa lokalnej artystki, Beaty Mazur, prowadzącej pracownię BMazArt. Autorka prac tworzy głównie za pomocą zyskujących na popularności metod Pouring Acrylic oraz Dotwork, które sprawiają, że powstałe obrazy przyjmują niezwykle ciekawe i niepowtarzane formy.

Dotwork, Dotart, Dotting Art. Malarstwo kropkowe.

Malowanie przez kropkowanie (ang. dot painting) to technika malarska, w której kropki farby są nanoszone na powierzchnię w regularnych odstępach, tworząc wizualne wzory. Ta technika ma wiele zastosowań i jest popularna w sztuce i rękodziele.

Podstawowym narzędziem potrzebnym do malowania przez kropkowanie jest patyczek do kropkowania lub dłutko kulkowe, które umożliwia nanoszenie farby w regularnych odstępach. Malowanie przez kropkowanie może być stosowane do tworzenia różnych wzorów, takich jak mandale, kwiaty, zwierzęta i abstrakcyjne wzory. Często w tej technice używa się kontrastujących kolorów, które tworzą wizualne wrażenie głębi i trójwymiarowości.

Pouring Acrylic. Sztuka Pouringu

Metoda pouringu to sposób tworzenia abstrakcyjnych obrazów poprzez rozlewanie farb. Spotykana nazwa Pouring Acrylic wskazuje, że są to farby akrylowe. Płynność uzyskuje się dzięki połączeniu farb ze specjalnym medium, które wpływa na gęstość farby, jednak nie zmienia jej koloru, nasycenia, czy właściwości kryjących. Farba nie staje się transparentna (jak np. po połączeniu z wodą) i jest bardziej plastyczna.

Farby można rozlewać na wiele różnych sposóbów. Wśród nich są te już nazwane, takie jak m.in.: Flip cup , swipe, swirl, open cup, ale można też wylać według własnego uznania. Takie „wylewanie” daje niepowtarzalne i często zaskakujące efekty końcowe.

Początek:
19 czerwca, 12:00