« All Events

• This event has passed.

Malowanie przez wylewanie i kropkowanie. Wystawa prac Beaty Mazur

12 kwietnia, 08:0021 maja, 19:00

malowanie przez kropkowanie: obraz stojący na plaży, obok napis

Biblioteka Sopocka zaprasza na wystawę malarstwa lokalnej artystki, Beaty Mazur, prowadzącej pracownię BMazArt. Autorka prac tworzy głównie za pomocą zyskujących na popularności metod Pouring Acrylic oraz Dotwork, które sprawiają, że powstałe obrazy przyjmują niezwykle ciekawe i niepowtarzane formy.

Malowanie przez kropkowanie (ang. dot painting) to technika malarska, w której kropki farby są nanoszone na powierzchnię w regularnych odstępach, tworząc wizualne wzory. Ta technika ma wiele zastosowań i jest popularna w sztuce i rękodziele.

Podstawowym narzędziem potrzebnym do malowania przez kropkowanie jest patyczek do kropkowania lub dłutko kulkowe, które umożliwia nanoszenie farby w regularnych odstępach. Malowanie przez kropkowanie może być stosowane do tworzenia różnych wzorów, takich jak mandale, kwiaty, zwierzęta i abstrakcyjne wzory. Często w tej technice używa się kontrastujących kolorów, które tworzą wizualne wrażenie głębi i trójwymiarowości.

Metoda pouringu (malowanie przez wylewanie) to sposób tworzenia abstrakcyjnych obrazów poprzez rozlewanie farb. Spotykana nazwa Pouring Acrylic wskazuje, że są to farby akrylowe. Płynność uzyskuje się dzięki połączeniu farb ze specjalnym medium, które wpływa na gęstość farby, jednak nie zmienia jej koloru, nasycenia, czy właściwości kryjących. Farba nie staje się transparentna (jak np. po połączeniu z wodą) i jest bardziej plastyczna.

Start:
12 kwietnia, 08:00