Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Pracownia plastyczna z Agatą Półtorak

17 stycznia, 17:0018:30

Pracownia plastyczna to twórcze zajęcia plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat, które raz w miesiącu przez cały 2024 rok z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych odbywają się w filii Kamionka. Warsztaty prowadzi Agata Półtorak – artystka z ogromnym doświadczeniem warsztatowym i w pracy z dziećmi, mająca głowę pełną pomysłów i twórczych projektów, która skutecznie inspiruje dzieci do działania.  

Spotkania z cyklu Pracownia plastyczna pozwalają młodym artystom rozwinąć wyobraźnię oraz umiejętności manualne. Uczestnicy warsztatów mogą posmakować różnych oryginalnych technik plastycznych, by znaleźć te, które odpowiadają im najbardziej. Razem z prowadzącą dołożymy starań, aby warsztaty plastyczne na Kamionce dawały młodym twórcom poczucie sprawczości i ogromną satysfakcję z ukończonych dzieł.  

Chcielibyśmy, aby zajęcia stanowiły również okazję do odpoczynku psychicznego dla dzieci szkolnych, by były dla nich formą własnej ekspresji twórczej i chwilą na złapanie oddechu między odrabianiem zadań domowych a zajęciami pozalekcyjnymi.  

W 2024 roku każde ze spotkań odbywających się w ramach Pracowni plastycznej poświęcone zostanie innej dziedzinie polskiej sztuki ludowej. Wspólnie z młodymi artystami będziemy odkrywać tradycyjne techniki z różnych regionów naszego kraju i uczyć się jak wykonać wycinanki, kwiaty z bibuły i opłatków czy drewniane ptaszki we wszystkich kolorach tęczy. Zapraszamy na twórczą wędrówkę śladami zwyczajów ludowych! 

Podczas styczniowego spotkania zajmiemy się zdobieniem kafli ceramicznych inspirowanych dawnymi, mazurskimi kaflami piecowymi. 

Liczba miejsc ograniczona. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 605 787 330.  

Dofinansowano za środków Miasta Sopotu w ramach dotacji celowej Wkręceni w świat. 

Details

Date:
17 stycznia
Time:
17:00–18:30
Event Categories:
, ,

Venue

Kamionka
Mazowiecka 26
Sopot, pomorskie 81-862 Poland
+ Google Map
Phone
605787330
Skip to content