Ładowanie Wydarzenia

« All Events

Pracownia plastyczna z Agatą Półtorak

19 czerwca, 17:0018:00

Pracownia plastyczna to twórcze zajęcia plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym, które odbywają się raz w miesiącu przez cały 2024 rok z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych. 

Spotkania z cyklu Pracownia plastyczna pozwalają młodym artystom rozwinąć wyobraźnię oraz umiejętności manualne. Uczestnicy warsztatów mogą posmakować różnych oryginalnych technik plastycznych, by znaleźć te, które odpowiadają im najbardziej. Razem z prowadzącą dołożymy starań, aby warsztaty plastyczne na Kamionce dawały młodym twórcom poczucie sprawczości i ogromną satysfakcję z ukończonych dzieł.  

Chcielibyśmy, aby zajęcia stanowiły również okazję do odpoczynku psychicznego dla dzieci szkolnych, by były dla nich formą własnej ekspresji twórczej i chwilą na złapanie oddechu między odrabianiem zadań domowych a zajęciami pozalekcyjnymi.  

W 2024 roku każde ze spotkań odbywających się w ramach Pracowni plastycznej poświęcone zostanie innej dziedzinie polskiej sztuki ludowej. Wspólnie z młodymi artystami będziemy odkrywać tradycyjne techniki z różnych regionów naszego kraju i uczyć się jak wykonać wycinanki, kwiaty z bibuły i opłatków czy drewniane ptaszki we wszystkich kolorach tęczy. Zapraszamy na twórczą wędrówkę śladami zwyczajów ludowych! 

Inspiracją dla czerwcowej Pracowni plastycznej będzie Kupalnocka, Noc Świętojańska – święto ku czci lata, płodności i miłości. 

Podczas warsztatów stworzymy ozdobne wieńce na głowę z kwiatami z krepiny lub wianki do pławienia, na podkładce z drewna.  

Spotkania prowadzi Agata Półtorak – artystka z ogromnym doświadczeniem warsztatowym i w pracy z dziećmi, mająca głowę pełną pomysłów i twórczych projektów, która skutecznie inspiruje dzieci do działania.  

 

Warsztaty dla dzieci w wieku 7-13 lat. Zapisy na zajęcia pod numerem 605 787 330

 

Zajęcia w ramach projektu finansowanego ze środków miasta Sopotu.

Szczegóły

Data:
19 czerwca
Godzina:
17:00–18:00
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Miejsce wydarzenia

Literacka
ul. Kraszewskiego 26
Sopot, pomorskie 81-814 Poland
+ Google Map
Phone
519391596
Skip to content