« All Events

• To wydarzenie minęło.

Spacer śladami murali gdańskiej Zaspy

19 lipca, 13:3015:00

napis miasto seniora i opis spaceru, poniżej łódka i fale narysowane graficznie

W lipcu wybierzemy się do nietuzinkowej galerii, gdzie prezentowane prace mają i po kilkadziesiąt metrów. Zapraszamy na spacer po gdańskiej Zaspie śladami murali autorstwa polskich i zagranicznych artystów. Naszą przewodniczką będzie Alena Yanukovich, która opowie o historii osiedla oraz monumentalnych dzieł. Nie zabraknie też kobiecego akcentu, obejrzymy murale namalowane przez kobiety oraz te, które je przedstawiają.

Spotykamy się 19 lipca (w piątek) o 13.30 na peronie SKM Sopot (odjazd kolejką o godzinie 13.31, zakup biletu SKM do stacji Gdańsk Zaspa we własnym zakresie).

Alena Yanukovich – bibliotekarka z zawodu i wykształcenia. Od lat współpracuje z Instytutem Kultury Miejskiej, gdzie w ramach projektu Metropolitanka – witamy / ласкаво просимо / добро пожаловать  skończyła kurs przewodnicki. Prowadzi herstoryczne spacery po Stoczni oraz Zaspie. Organizuje wydarzenia dla kobiet oraz dzieci z doświadczeniem migracji. Prowadzi warsztaty z robienia słowiańskich lalek znanych jako motanki dla dzieci i dorosłych (m.in. w Teatrze Szekspirowskim podczas Tygodnia Białoruskiego oraz w ramach projektu edukacyjno-artystycznego Szekspir: Rozgrzewka!).  Laureatka Stypendium im. Olgi Rok dla bibliotekarek.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Miasto seniora” finansowanego ze środków miasta Sopotu.

Data:
19 lipca