« All Events

Spotkania z Japonią: Ninja – fakty i mity

27 maja, 16:3018:00

spotkania z japonią: ninja

Ninja są powszechnie obecni w różnych formach popkultury. Znamy ich jako ubranych na czarno wojowników, rzucających shurikenami oraz znających magiczne sztuczki. Jednak jacy byli naprawdę? Na kolejnym “Spotkaniu z Japonią” spróbujemy ustalić, ile jest prawdy w współczesnych wyobrażeniach ninja, jak wojownicy cienia wpłynęli na dzieje Japonii oraz czy na kartach historii zapisali się sławni ninja. Nie zabraknie również informacji o uzbrojeniu oraz metodach szkolenia tych wojowników.

Spotkanie poprowadzi Ania Juozulinas – z zawodu bibliotekarka pracująca w Sopotece. Z wykształcenia antropolog kulturowy, zakochany w kulturze japońskiej. Swoje prace dyplomowe poświęciła następującym zagadnieniom: zmianom postrzegania japońskiej demonologi na przestrzeni dziejów oraz charakterystyce fandomu mangi i anime w Polsce.

Zapraszamy 27 maja o 16:30.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Spotkania z Japonią: Bunka bez tajemnic” finansowanego ze środków miasta Sopotu.

Data:
Godzina: