« All Events

• This event has passed.

Spotkania z Japonią: warsztaty rysunku mangowego

8 kwietnia, 17:0018:30

warsztaty rysunku mangowego grafika

Interesujesz się mangą lub chciał(a)byś dowiedzieć się, jak powstają twoje ulubione komiksy? Jeżeli tak, to zapraszamy już 8 kwietnia na 17:00 do Sopoteki na warsztaty rysunku mangowego. Będzie to idealna okazja aby:

• uczynić pierwszy krok ku stworzeniu swoją pierwszej mangi,
  • dowiedzieć się, jak stworzyć swoją własną postać mangową lub dodać jej unikalnego charakteru,
  • spędzić czas z innymi pasjonatami mangi.

Ponieważ liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, by wziąć udział w zajęciach, obowiązkowe są zapisy pod adresem email: anna.juozulinas@mbp.sopot.pl

Prowadzący: pracownia artystyczna „Prosta kreska”

Kamil Pietrzak – Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Gdyni Orłowie i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na profilu animacja kultury. Ukończył także studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego, profil: grafika oraz ilustracja komiksowa z preeditingiem do tworzenia gier i filmów.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Spotkania z Japonią – Bunka bez tajemnic”, którego celem jest przybliżenie różnych aspektów japońskiej kultury. Obszar Japonii jest dla Polaków niezwykle egzotyczny, a przez to ciekawy.  Zajęcia organizowane w ramach projektu przyjmują bardzo zróżnicowaną formę: spotkań dyskusyjnych, wykładów lub warsztatów. Ponieważ kultura japońska jest bardzo szeroka, taka jest również tematyka spotkań: zajmujemy się między innymi zagadnieniami związanymi z: sztukami tradycyjnymi, folklorem lub kultura popularną.

Projekt jest finansowany ze środków miasta Sopotu.

Date:
Time: